Григорій Кузьменко – представник Львівщини на ХХІІІ літніх Дефлімпійських іграх

Упродовж 18 – 30 липня, у турецькому м. Самсун, відбудуться ХХІІІ літні Дефлімпійські ігри для спортсменів з порушеннями слуху. Львівщину представить Григорій Кузьменко, котрий змагатиметься у настільному тенісі

Спортсмени – дефлімпійці України вперше братимуть участь у 16 видах програми, зокрема змагатимуться у таких видах спорту: бадмінтон, баскетбол, боротьба вільна та греко-римська, боулінг, волейбол, дзюдо, карате, легка атлетика, теніс настільний, плавання, пляжний волейбол, спортивне орієнтування, стрільба кульова, тхеквондо та футбол.

Цьогоріч дефлімпійську збірну команду України представлять 219 спортсменів із 21-го регіону.

Загалом, на представницьких змаганнях очікується  на участь майже 5 тисяч спортсменів з порушеннями слуху із 109 країн світу. Вони змагатимуться у 21 виді спорту, в тому числі – 16 індивідуальних та 5 командних турнірах.

 

Довідково

В склад офіційної делегації України на ігри в Туреччині заявлено також і батька тенісиста зі Львова Григорія Кузьменка – тренера-масажиста Валентина Кузьменка. Урочиста церемонія проводів національної дефлімпійської збірної команди України відбудеться 14 липня на Поштовій площі м. Києва о 20 год.

Дефлімпійські ігри (англ. «Deaflympic» від deaf – глухий) іноді Сурдлімпійські ігри (від франц. sourds «глухий») – підтримані Міжнародним олімпійським комітетом, – спортивні змагання найвищого рівня для людей, котрі не чують.

Перші Дефлімпійські ігри відбулися у 1924, в Парижі. Участь взяли делегації Бельгії, Чехословаччини, Франції, Великої Британії, Нідерландів, Польщі, Угорщини, Італії, Латвії й Румунії. Спортсмени змагались з легкої атлетики, велоспорту, футболу, стрільби й плавання.

Рішенням Виконавчого Комітету МОК у травні 2001 Всесвітні ігри глухих перейменовано у Дефлімпійські («Deaflympic»).

У 1992 – створено спортивну федерацію глухих України. Того ж року її було прийнято до Міжнародного спортивного комітету глухих з правом участі у всіх міжнародних змаганнях, які проводяться під його егідою.

Вперше на міжнародній арені національна збірна дебютувала в ХУІІ-х Всесвітніх іграх глухих у 1993, які відбулися у Софії, де виборола 8 нагород (2 золоті, 4 срібні та 2 бронзові) медалі чемпіонів.

 

Фото – з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелом:

http://loda.gov.ua/news?id=28835

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *