Головна епідеміологиня Львівщини спростувала міфи про вакцинаціюНаталія Тімко – Іванченко запевнила, що вакцинована людина внаслідок вакцинації не може виділяти вірус та заражати ним навколишніх.

Про це директорка Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ розповіла в ефірі спецпроєкту львівських медіа «Червона зона».

Проте, медик наголошує, сам факт вакцинації не звільняє вакцинованого від необхідності дотримуватися карантинних норм. Адже захист від вірусу формується у людини після 14 днів після проведеної вакцинації.

«Та якщо людина стоїть в черзі на вакцинацію, нехтує при цьому соціальною дистанцією, маскою, їй може трапитись та людина, яка вже є інфікована та виділяє вірус і про це не знає. Таким чином, людина може заразитись і через певний час сама стати інфікованою та заражати оточуючих. Нам потрібно хоча б 14 днів після вакцинації, щоб сформувався надійний захист», – розповіла Наталія Іванченко.

Вона також зазначила, що вакциновані можуть виділяти вірус і інфікувати навколишніх, проте такі люди хворіють в значно легшій формі. Порушили і питання можливої алергії на вакцини.

«До жодної з існуючих вакцин алергопроби не проводяться. Є інструкції до кожної вакцини, відтак, якщо людина має алергію на якийсь компонент, який вказаний в інструкції, її вакцинувати цієї вакциною не будуть. Вакцинація відбувається двічі. Відтак, якщо алергічна реакція трапилась після введення першої дози, то другу дозу тією самою вакциною вакцинувати не будуть», – зазначила Наталія Іванченко.

Спростували міфи і про небезпеку вакцинації для людей з хронічними захворюваннями. Розглянули питання вакцинації хворих на онкологію.
«Цих людей потрібно вакцинувати в першу чергу, оскільки для них зустріч з коронавірусом часто буває остання в житті. Проте люди, які мають онкологію як правило лікуються, для когось це оперативне втручання, хіміотерапія чи імунотерапія. Поки людина проходить курс лікування її імунна система в принципі не може відповісти виробленням антитіл. Це є відносне протипоказання, тобто можна, але пізніше», – зазначила Наталя Іванченко.

Медик наголосила, що вакцинація не впливає і не повинна впливати на якість життя людини, як у процесі підготовки, так і після проведеної процедури. Людина може робити звичні для неї речі, не обмежувати свій спосіб життя.

Довідково:
Свою лепту у розвіювання міфів про ковід вносить і Червоний Хрест Львівщини.

Час-від-часу, разом з Наталієюя Тімко-Іванченко виїздить у райони бригада фахівців – червонохрестівців, яку очолює Уляна Стельмах, голова Львівської ОО ТЧХУ.


Про один з таких візитів, дивіться докладніше за посиланням – http://lviv-redcross.at.ua/blog/2021-08-27-22382
Фото – з відкритих джерел
За джерелом:
https://dilo.net.ua/novyny/golovna-sanitarna-likarka-lvivshhyny-sprostuvala-mify-pro-vaktsynatsiyu/


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *