Голова Львівської ОДА зустрівся з учасниками збройного конфлікту на Донеччині, котрі зазнали поранення

 

В суботу, 20 травня, відбулась зустріч голови Львівської облдержадміністрації Олега Синютки з учасниками збройного конфлікту на Донеччині, котрі зазнали поранень чи отримали інвалідність.

 

 

 

Спілкувалися з українськими воїнами також очільники соціальних служб, військового комісаріату, Держгеокадастру, керівники структурних підрозділів Львівської ОДА, щоб допомогти бійцям вирішити їхні нагальні питання.

 

 

На початку зустрічі присутні вшанували пам’ять полеглих воїнів на сході України хвилиною мовчання.

 

 

Керівник департаменту соціального захисту населення ЛОДА Наталія Кузяк розповіла присутнім про забезпечення житлом учасників  збройного конфлікту на Донеччині, котрим встановлена група інвалідності, забезпечення санаторно-курортними лікуванням та реабілітацією.

 

 

Посадовець повідомила про те, що у 2017 році внесли взміни до механізму та порядку забезпечення санаторно – курортного лікування. Відтепер не видаватимуть путівок, що зменшить невідповідність тим потребам, які є в учаників збройного конфлікту на Донеччині. Санаторно-курортне лікування здійснюватимуть через відшкодування санаторно – курортному закладу вартості путівки.

“Це означає, що кожен, хто має право на путівку зможе самостійно обирати заклад, в якому він би хотів оздоровитися і який відповідає профілю захворювання. Для цього орган соціального захисту населення укладає трьохсторонню угоду з учасником збройного конфлікту на Донеччині та санаторно-курортним закладом. Встановлено граничну вартість путівки: для учасників бойових дій – 6300 (з ПДВ), для інвалідів війни – 5250 (без ПДВ). На обліку для забезпечення санаторно – курортним лікуванням цьогоріч перебуває 821 учасник бойових дій, 25 інвалідів війни”, – зазначила директор департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА Наталія Кузяк.

Серед основних питань, які озвучували військові: отримання земельних ділянок та житла, лікування й реабілітації, медичного забезпечення.

 

 

Директор Департаменту охорони здоров”я ЛОДА Ірина Микичак донесла до аудиторії дух і букву тих новацій, які несе із собою медична реформа. повідомила про перші результати започаткованої на Львівщині програми “Доступні ліки” тощо.

 

 

У перерві військовослужбовці, що зазнали пораненення на сході України, мали змогу підійти до допівідача і подати відповідні заяви про надання пільгового лікування і видачу безкоштовних медикаментів.

 

 

Олег Синютка наголосив, що питання землі є важливим, адже за попередньою статистикою зустрічей з учасниками збройного конфлікту на Донеччині , які відбувалися у районах та містах Львівської області, більшість питань стосувалися саме цієї тематики.

“Станом на 01.05.2017 всього до органів місцевого самоврядування та до Головного управління Держгеокадастру у Львівській області звернулося 19058 учасників збройного конфлікту на Донеччині зі зверненнями про надання земельних ділянок, за результатами розгляду яких по 13185 прийняли відповідні рішення про надання дозволу на виготовлення проектів землеустрою щодо відведення ділянок. З них для житлового будівництва – 4627 (490,2 га), для ОСГ – 2534 (3950,2 га), для ведення садівництва – 5793 (644,3 га), для дачного будівництва – 231 (20,2 га)”, – повідомив заступник начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області Богдан Лещук.

Очільник Львівської області Олег Синютка повідомив, що Львівська облдержадміністрація робить усе можливе, щоб максимально спростити та наблизити до учасників АТО надання всіх послуг та пільг, які їм належать.

 

Нагадаємо, що впродовж 10 – 19 травня в усіх районах та містах Львівської області тривав цикл зустрічей голів райдержадміністрацій та міськвиконкомів із демобілізованими учасниками  збройного конфлікту на Донеччині, родинами військовослужбовців, які загинули у боях з противником на сході України, та членами родин військовослужбовців, що беруть участь в подіях на Сході.

 

Довідково:

На зустріч було запрошено і керівництво Львівської обласної організації Товариства Червоного Хреста України. Ця честь була виявлена тому, що ЛОО ТЧХУ допомагає у міру сил пораненим та інвалідам, що повернулися додому із зони збройного конфлікту на сході України. Після відродження патронажної служби Червоного Хреста ця допомога стане ще більшою.

 

Фото – Ірини Апостолюк,

За джерелом:

http://loda.gov.ua/news?id=27718

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *