«Говерляна-2021» , яку супроводжував ЗШР Львівської ОО ТЧХУ «ГОРС», об’єднала учасників різного віку і підготовки

3 квітня, за участі загону рятувальників з Червоного Хреста Львівщини «ГОРС», відбулось сходження на найвищу вершину України «Говерляна-2021». Цього року, у зв’язку із пандемією, кількість учасників була суттєво обмежили.Організував похід Львівський туристично-альпіністський центр «Скеля» спільно з обласною федерацією спортивного туризму за підтримки управління молоді та спорту Львівської ОДА та супроводу рятувальників із ЗШР Львівської ОО ТЧХУ«ГОРС».


«Торік через карантин ми зовсім відмовились від проведення цього сходження, але тепер розуміємо, що, на жаль, можливо, нам ще довго доведеться жити з пандемією, тому вирішили провести Говерляну хоча б в обмеженому форматі. Не хочеться, аби така добра традиція забулась. Перше масове сходження відбулось ще у 1964 році. Згодом у перші роки незалежності воно забулось, а у 2004 році нам вдалось відновити таке сходження. І з цього часу «Говерляна» відбувається практично щороку», – розповів Михайло Сидоров із туристично-альпіністського центру «Скеля».


Зійти на вершину мали змогу люди різного віку і підготовки: у групі піднімались діти 6-ти і 9-ти років та ветерани. Найстаршому – 81 рік. Обирали темп, який був би зручним усім. Усього від бази «Заросляк» до вершини шлях зайняв майже три години.

«Спочатку погода була дуже добра, дуже нам сприяла. Але десь насередині сходження різко погіршилась. Та навіть попри це вдалось піднятись без проблем. Важче дався шлях назад. Через тумани та сніги була дуже низька видимість: десь до десяти метрів лише. Доводилось йти дуже згуртовано і обережно», – додав чоловік.

Раніше, зауважив Михайло Сидоров, «Говерляна» збирала кілька сотень учасників, тож доводилось винаймати потяги, аби доставити до підніжжя гори охочих взяти участь у сходженні. Він має надію, що після пандемії вдасться провести «Говерляну» знову так масштабно.


Разом із туристами на вершину піднімалась і команда управління молоді та спорту Львівської ОДА.

«Дуже важливо, що у сходженні нас супроводжували медики, рятувальники Львівщини та Франківщини. Оскільки цей похід розрахований на аудиторію різного віку і досвіду, це велика відповідальність забезпечити організацію належним чином. Приємно, що зараз отримуємо багато позитивних відгуків від учасників цьогорічного сходження, а ще важливіше, що мали можливість самостійно здолати шлях та впевнитись у якісній організації заходу», – розповів керівник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як.


Активісти мають надію, що після пандемії вдасться провести «Говерляну» знову з колишнім розмахом.
Традиційно такі сходження супроводжують волонтери Загону швидкого реагування Львівської ОО ТЧХУ «ГОРС». Цей рік не був винятком.У групі рятувальників вже котрий рік бере участь Дмитро Анісімов. І хоч нікого рятувати на цей раз не довелося, але погріти чуба таки погода змусила.Щоб продемонструвати, у яких умовах відбувалося сходження, Дмитро на своїй сторінці у соцмережі Facebook розмістив власне фото з лаконічним підписом: «Снігу на Говерлі трохи є: Табличку довелося відкопувати». Отже, висота замету становила близько 2 метрів.Фото – ЛОДА, ГОРС та Діми Анісімова
За джерелами:
https://loda.gov.ua/news?id=58183
https://www.facebook.com/GORS.Lviv/photos/pcb.2066480790168649/2066480663501995
https://www.facebook.com/photo/?fbid=10225181703438084&set=a.10211029574603708
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.