В усіх областях України з 1 липня запрацюють Центри контролю та профілактики захворюваньЦентри контролю та профілактики захворювань (ЦКПЗ) запрацюють із 1 липня у всіх областях України та Києві, повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров’я.

Згідно з повідомленням, усі 25 регіональних центрів підкорятимуться МОЗ за вертикаллю головного державного санітарного лікаря. Організаційно-методичне керівництво забезпечуватиме Центр громадського здоров’я.
У МОЗ наголосили, що нова система громадського здоров’я спрямована на розвиток потужної вертикалі епідемічного контролю в регіонах.

ЦКПЗ створюються шляхом об’єднання наявних регіональних потужностей лабораторних центрів, обласних центрів громадського здоров’я, підрозділів зі статистики, відділів моніторингу та оцінки, уточнюється в повідомленні.

У міністерстві зазначають, що такі центри будуть повністю відповідальні за контроль над хворобами в регіоні: від рутинного моніторингу показників до прогнозування, виявлення надзвичайних ситуацій, спалахів і реагування на них.

Серед функцій центрів також – забезпечення епіднагляду, санітарного та епідемічного благополуччя населення, захист населення від інфекційних хвороб, запобігання та профілактика неінфекційних захворювань, підтримка біобезпеки та біозахисту, імунопрофілактика, просвітницька робота щодо здорового способу життя, запобігання факторам ризику, боротьба зі стійкістю до протимікробних препаратів та ін.

Фото: kyivcity.gov.ua
За джерелом:
https://day.kyiv.ua/uk/news/290621-v-usih-oblastyah-ukrayiny-z-1-lypnya-centry-kontrolyu-ta-profilaktyky-zahvoryuvanЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.