В Україні обмежать обіг пластикових пакетів: на які зміни чекати


Верховна Рада у вівторок, 1 червня, на повторному другому читанні ухвалила проект закону № 2051-1 про обмеження обігу пластикових пакетів на території України. Відповідне рішення підтримало 297 народних депутатів.


Про це передає кореспондент Української національної інформаційної агенції УНН.ДеталіТак, документ передбачає заборону розповсюдження в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг:
1) надтонких пластикових пакетів;
2) тонких пластикових пакетів;
3) оксорозкладних пластикових пакетів.
Водночас заборона не поширюється на біорозкладні пластикові пакети, а також на надтонкі пластикові пакети шириною до 225 міліметрів, глибиною до 345 міліметрів, довжиною до 450 міліметрів, що призначені для пакування та/або транспортування свіжої риби, м’яса та продуктів із них, сипучих продуктів, льоду та розповсюджуються в об’єктах роздрібної торгівлі як первинна упаковка.
Пластикові пакети, що не відповідають встановленим вимогам, підлягають вилученню з обігу.
Відповідно до проекту закону, розповсюдження пластикових пакетів здійснюється виключно на платній основі. Дані вимоги не поширюються на біорозкладні пластикові пакети та надтонкі пластикові пакети за параметрами, зазначеними вище.
Згідно з документом, суб’єкти господарювання, винні у порушенні законодавства щодо обмеження обігу пластикових пакетів на території України, несуть відповідальність згідно із законом.


ШтрафиЗа порушення зазначених норм, до суб’єктів господарювання застосовуються наступні адміністративно-господарські штрафи:
• за порушення заборони на розповсюдження пластикових пакетів в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг – у розмірі від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення – у розмірі від 1000 до 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
• за безоплатне розповсюдження пластикових пакетів – у розмірі від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення – у розмірі від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Законодавча ініціатива набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через шість місяців з дня набрання ним чинності. Водночас, сама заборона розповсюдження пакетів та штрафи за безоплатне розповсюдження пластикових пакетів вводяться в дію через дев’ять місяців з дня опублікування.Довідково

\Як стверджують автори законопроекту, щороку кожен українець використовує близько 500 поліетиленових пакетів, в той час як у ЄС цей показник наближається в середньому до 90 пакетів. Всього близько 6% від їх загального числа пізніше були направлені на переробку. В Україні на людину щорічно доводиться більше 500 викинутих поліетиленових пакетів.

Нагадаємо

Раніше в Міндовкіллі порадили відмовитися від використання пластикових виробів під час Великодніх свят, а також від пластикових пакетів.
Обласні, міські і районні організації Українського Червоного Хреста вже кілька років поспіль беруть участь в екологічних акціях щодо очищення русел рік, парків і сквериків від засмічення пластиком та іншим сміттям. Ця робота всебічно поглиблюється і прискорюється на всіх рівнях, в тому числі і на Львівщині.


Фото – з відкритих джерел
За джерелом:
https://www.unn.com.ua/uk/news/1931036-v-ukrayini-obmezhat-obig-plastikovikh-paketiv-na-yaki-zmini-chekati?utm_gravitec=digestЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *