В Україні відзначають нині – Старий Новий рікСьогодні перший день Нового року за юліанським календарем, який на 13 днів відстає від загальноприйнятого григоріанського календаря.

Старий Новий рік насправді з’явився у зв’язку зі зміною літочислення і по суті не є самостійним святом.

Традиційно він неофіційно святкується у країнах, у яких церква відзначає Різдво Христове за юліанським календарем, 7 січня. Тому дата настання Нового року за таким календарем відповідає 14 січня.

Приказка “Як зустрінеш Новий рік, так його і проведеш” відноситься і до святкування Старого Нового року. Тому гарні вбрання, пишне застілля, святковий настрій мають бути присутніми й у ніч із 13 на 14 січня. Головними стравами на столі вважаються страви зі свинини, адже святий Василь, пам’ять якого сьогодні вшановують – покровитель свинарства.

Ще існувало повір’я, що, якщо до будинку зайде першим чоловік з багатодітної сім’ї, життя буде в ситості та достатку. Крім щедрування та посівання на Старий Новий рік прийнято ще й гадати. Адже за стародавніми віруваннями, ніч на 14 січня стирає всі кордони з небом та іншими світами.

Погодні прикмети цього дня передбачають, яким буде весь рік. Якщо сьогодні задує південний вітер – рік буде спекотним і добрим, а якщо західний – чекайте багато молока та риби. Чисте зоряне небо обіцяє безліч ягід.

Вітаємо зі Старим Новим Роком!

Бажаємо щастя, здоров՚я, радості!Фото – ілюстративне
За джерелом:
https://celebratoday.com/uk/events/january/14/old-new-yearЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *