Вісті із обласного Центру служби крові ЛьвівщиниЛьвівський обласний Центр служби крові підбив підсумки І-го півріччя поточного року.

Як ми уже повідомляли, КНП «Львівський обласний центр служби крові» Львівської обласної ради заготовляє цільну кров, плазму і тромбоцитну масу.


Приймає донорів лише з реєстрацією Львівської області. Або ж з інших регіонів, якщо донор має посвідчення донора. Також, якщо має документ, що підтверджує його проживання у Львові не менше 6 місяців (довідка з роботи, навчання, оренди житла, пенсійне тощо).

Для кроводачі донорам потрібно мати з собою паспорт та ідентифікаційний код (якщо це ID-картка – то довідку про місце реєстрації).

Обмеження по вазі для донорів цільної крові – 55 кг, тромбоцитів – 65 кг.
Для здачі тромбоцитної маси центр крові приймає чоловіків.

Як й в інших медичних закладах, у Центрі крові створений і діє первинний осередок Червоного Хреста. Територіально він належить до Личаківської РО м. Львова ТЧХУ. У ньому не більше 20 діючих членів, але робота, яку вони виконують, є однією з ключових у Червоному Хресті: саме тут звичайні громадяни стають донорами і, завдяки своєму милосердю, рятують життя прикованих недугою до постелі своїх співвітчизників.


Ігор Горбаль, голова осередку Товариства, це дуже добре розуміє. Тому разом з головним лікарем ОЦСК Ярославом Дяківим у річний план взаємодії з донорами Львівщини особливим пунктом вносить – забір крові у волонтерів Червоного Хреста на безкоштовній основі.
Зазначимо, що забір крові був організований у цьому півріччі не лише у головному приміщенні обласного Центру служби крові, але й на виїзді.
З початку року в обласному Центрі служби крові побувало 5200 донорів, з котрих 1800 – здали кров безоплатно.


За 6 місяців 2021 року по місту Львову:

– прийнято 5200 донорів;
– заготовлено 2080 л цільної крові,
– виготовлено 320 дози тромбоконцентрату.

«Донор може подарувати ще один день народження, ще одну ніч під зірками, ще одне побачення, ще одну хвилину сміху», – любить казати Ігор Горбаль. І це дійсно так. Бо донор – справжній рятівник життя.Фото – автора
Ірина Апостолюк,
голова Личаківської РО м Львова ТЧХУ
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *