Вчені створили таблетку, яка може очищати водуВчені Техаського університету в Остіні заявили про створення таблетки на основі гідрогелю, яка може швидко очищати забруднену воду.


Про це повідомляє прес-служба університету, передає Укрінформ.

Зазначається, що одна таблетка може продезинфікувати літр води і зробити її придатною для пиття за годину.

Сьогодні основними способами очищення води є її кип’ятіння або пастеризація. Для цього необхідно багато сил, а також часу та праці, яких часто недостатньо в регіонах, що потребують чистої води.

Спеціальна таблетка на основі матеріалу гідрогелю може вивільнити перекис водню, а спільно з активованим вугіллям нейтралізувати бактерії з ефективністю в понад 99,999%.
Також є ще один метод очищення води – сонячна дистиляція. Під дією сонячного світла вода випаровується без шкідливих забруднювачів, а потім збирається як конденсат.
Цей метод неідеальний, оскільки на обладнанні, яке збирає конденсат, накопичуються мікроорганізми. Гідрогель може запобігти цьому.

Наразі команда вчених працює над покращенням таблетки на основі гідрогелю. Їх дослідження було опубліковано в науковому журналі Advanced Materials.

Фото – ілюстративне
За джерелом:
https://www.ukrinform.ua/rubric-yakisne-zhyttia/3331025-vceni-stvorili-tabletku-aka-moze-ocisati-vodu.htmlЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *