Всесвітній день серцяВсесвітній день серця відзначаємо з 2000 р. як щорічний захід, що припадає на 29 вересня.

Цей День заснований Всесвітньою федерацією серця і спрямований на те, щоб привернути увагу людей до серцево-судинних захворювань. Цей день відзначають, щоб уникнути будь-яких серцево-судинних захворювань, таких як інфаркт, інсульт, серцева недостатність та будь-які інші стани, пов’язані з цим.

“Серцево-судинні захворювання, такі як ішемія або інсульт є найпоширенішою причиною смерті у всьому світі. В середньому щороку від хвороб серця помирає понад 17 мільйонів людей. Це більше ніж кількість людей, які помирають від ВІЛ, малярії та раку. Аби уважніше ставитись до свого здоров’я будь-якій людині необхідно займатись фізичними вправами, припинити куріти, відмовитись від алкоголю та почати правильно харчуватись. Також часто перевіряйте серце, артеріальний тиск і рівень холестерину” – зазначив експерт Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА з кардіології Дмитро Беш.

Поширеною помилкою щодо серцево-судинних захворювань є те, що вони впливають на більшу кількість людей у розвинених країнах, які більше залежать від технологій та ведуть малорухливий спосіб життя. Однак, більше 80% смертей припадає на країни з середнім і низьким рівнем доходу.

За оперативними даними закладів охорони здоров’я області за минулий рік проліковано 2330 випадків інфаркту міокарда, за 6 місяців 2021р. – 1222 випадки, померло за 2020 рік – 634 людини, відповідно за півроку – 353. Вперше виявлено гіпертонічну хворобу (усіх форм) за 2020 р. – у 34 670 осіб, за півроку – у 18 334-х.

Фото – з відкритих джерел
За джерелом:
http://www.health-loda.gov.ua/ukr/news/lvivnews/12379.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *