Василя Гурмака, члена Президії Личаківської РО м. Львова ТЧХУ, прийняли в ряди НТШ ім.Т.Г.Шевченка


Днями, Василь Гурмак, – член Президії Личаківської РО м. Львова ТЧХУ, скульптор, професор ЛНАМ, Заслужений діяч мистецтв України, прийнятий у ряди НТШ ім.Т.Г.Шавченка.
Великий друг Червоного Хреста Василь Гурмак отримав посвідчення члена НТШ ім.Т.Г.Шевченка 6 липня п.р. До цієї знаменної події він ішов багато років. За плечима значний доробок в царині монументального мистецтва, а в теоретичному осмисленні секретів дрібної пластики, відомий у наукових колах своєю монографією «Медальєрика».


У день видачі посвідчення, Василь Миколайович вручив працівникам апарату НТШ ім. Т.Г.Шевченка барельєф видатного українського поета, колишнього в’язня фашистських концтаборів і сталінських Гулагів, Миколи Петренка. Цей витвір мистецтва виготовлений його сином, також скульптором, Миколою Гурмаком. Раніше експонувався на Весняному салоні Спілки Художників України.

Вітаємо Василя Миколайовича Гурмака з видатною подією у житті!
Бажаємо успіхів на новому поприщі дійсного члена «народної академії», як віддавна охрестили цю колиску української науки у Львові!

З роси, і води!
З повагою.Довідково:Науко́ве товари́ство імені Шевче́нка (акронім: НТШ) — всесвітня українська академічна організація, багатопрофільна академія наук українського народу. Рушійна сила формування та розвитку української науки кінця ХІХ — першої половини XX ст.

Утворене 23 грудня 1873 року у Львові, за фінансування меценатів з Наддніпрянщини, як Літературне товариство імені Т. Шевченка, у 1892 назву змінено на Наукове товариство ім. Т. Шевченка (своєрідна академія наук).

Особливого розквіту досягло в період головування Михайла Грушевського (1897—1916). У 1920-30-х роках зазнавало переслідувань від польської влади, 1939 зліквідована радянською владою; відновлена 1947 року в США та Західній Європі, де стала відома як Shevchenko Scientific Society. З 1989 року організація знову діє на території України.

Фото – з архіву В. Гурмака
Ірина Апостолюк,
голова Личаківської РО м. Львова ТЧХУ,
членкиня Президії Львівської ОО ТЧХУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.