Безробіття, алкоголь, відсутність вакцинації: туберкульоз в українських селах поширюється жахливими темпами

«… І тим більше стає страшно, коли нам говорять про можливу ліквідацію сільських медпунктів … »

«Чи знаєте ви скільки в Україні хворих на туберкульоз ходить навколо вас? Близько 30 тисяч із закритою формою і більше 10 тисяч з більш важкою – відкритою. Чи знаєте ви, що багато хто з них ходять навколо вас, їдуть з вами в одній маршрутці, поїзді, а ви навіть про це не підозрюєте? », – пише журналіст і оглядач Юрій Романенко в своїй авторській колонці.

Тим часом редакція Медпросвіти вирішила нагадати, наскільки жахливі темпи поширення цієї хвороби в Україні.

Україна – єдина в Європі країна з епідемією туберкульозу.

У той час, як у всьому світі ця хвороба давно перестала розповсюджуватися до великих розмірів, Україна все ще є єдиною в Європі (!) Країною, в якій триває епідемія цієї хвороби.

А крім того, Україна входить до п’ятірки країн з найважчим тягарем мультирезистентного туберкульозу (МРТБ) в світі.

З кожним роком кількість хворих на туберкульоз в Україні катастрофічно зростає. Нові випадки хвороби фіксують і у дорослих, і у дітей. За словами лікарів, що працюють в поліклініках і лікарнях самих різних куточків нашої країни, все більше поширюються форми туберкульозу, які стійкі до багатьох антибіотиків.

А з урахуванням того, що і ліків проти туберкульозу вибір невеликий, то вирішити цю проблему найближчим часом практично не представляється можливим.

Демонструє Україна і найгірші в Європі показники успішності лікування туберкульозу. За деякими даними, в Україні виліковуються лише 34% «старих» випадків туберкульозу і 71% з тих, які були зафіксовані недавно.

Довідково:

Якою би сумною не була картина, а медики роблять все, що у їх силах, щоб зупинити цю пошесть.Червоний Хрест – учасник поборювання туберкульозу в Україні. У цю діяльність залучена і ЛОО ТЧХУ. Влітку персонал Товариства пройшов тижневі курси, на яких навчали патронажних медичних сестер правильному поводженню з хворими на туберкульоз, котрі одужують і продовжують лікування в своїх амбулаторіях по місцю проживання.

Координатором з програми по боротьбі з туберкульозом призначено провідного спеціаліста ЛОО ТЧХУ Ольгу Фролівну Журкіну. Ближчим часом, сподіваємось, вона виступить з оглядом проведеної роботи і розповість про перспективи у цій царині діяльності Червоного Хреста.

 

Фото – з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелом:

https://medprosvita.com.ua/bezrabotitsa-alkogol-otsutstvie-vaktsinatsii/?mpn=1

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *