У Львові блискавка вбила двох мешканців міста

Під час грози 29 червня блискавка вдарила струмом одразу чотирьох людей, двоє з них загинули.

Про це УНН повідомили у прес – службі Нацполіції у Львівській області.

У поліції розповіли, що інцидент стався біля озера в мікрорайоні Левандівка, що на окраїні Львова. Внаслідок інциденту двоє людей загинули.

У Львівському обласному центрі медицини катастроф підтвердили, що від удару блискавки загинула 9-річна дівчинка та чоловік приблизно тридцяти років.

Ще двоє людей, чоловік і хлопець, зараз перебувають у лікарні. Їх стан стабільний. Причини інциденту встановлюються.

 

 

 ЗШР Червоного Хреста Львівщини ГОРС нагадує:

У світі щороку від удару блискавки гинуть до 3000 осіб. Щоб не потрапити у їх число і знизити ризик ураження блискавкою під час грози на відкритій місцевості, не можна ховатися під високі дерева, особливо поодинокі. Найбільш небезпечні з них – дуб, тополя, ялина та сосна. Дуже рідко блискавка влучає у вербу і клен, а найменш вірогідна її атака на кущі.

На відкритому просторі краще присісти в суху канаву чи траншею. Тіло повинно мати якнайменше точок дотику із землею, не лягайте на землю, бо тим самим збільшуєте площу враження розрядом, а краще сісти, трохи нахиливши голову, щоб вона не була вище за предмети, розміщені поряд.

Не ховайтеся в невеликих спорудах, хатинах, будинках, наметах, тим більше, серед острівців дерев! Не потрібно бігти! Також не забудьте негайно вимкнути мобільний телефон!

Якщо вас двоє, троє чи більше, – не скупчуйтеся в укритті разом, а ховайтеся поодинці, бо розряд, як відомо, перебігає через контакт людських тіл. Перебуваючи у сховищі, ноги тримайте вкупі, а не широко розставленими, тим самим звузите площу можливого ураження розрядом. Слід швидко позбавитись усіх металевих предметів, які є на вас чи при вас: лопати, сокири, ножі, браслети, навіть годинники – покладіть у захищеному місці далі від себе.

Під час грози припиніть прогулянку на велосипеді або верхи на коні – велосипед поставте якнайдалі від себе, а коня прив’яжіть, бажано до невисокого дерева, а не до паркану; не варто купатися під час грози. Проте коли гроза застала під час купання, то слід до берега добиратися повільно, спокійно, не вимахуючи руками. Якщо ж гроза застала вас на човні, то слід вибратися на берег, а коли це зробити неможливо, то сидіть нерухомо, витягши з води весла.

У горах слід уникати різних виступів і підвищень. Небезпечними можуть бути й металеві предмети, отже, не варто перебувати поряд із ними. Якщо ви знаходитеся в приміщенні, негайно зачиніть усі двері, кватирки, вікна і відійдіть подалі від них, також тримайтеся на відстані від електроприладів, труб, узагалі від будь-якого металевого начиння; не користуйтеся водопроводом. Не слід під час грози приймати ванну; утримайтеся від дзвінків по телефону. При великій потребі телефонуйте швидко, одразу після чергового грозового розряду.

Отже, якщо людина не розгубиться і не забуде про  ці поради, її обмине навіть та десятимільйонна доля ризику, яку приховує у собі блискавка.

 

Фото – з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелом:

http://www.unn.com.ua/uk/news/1673452-u-lvovi-bliskavka-vbila-dvokh-lyudey

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *