«V Всеукраїнська Модель ООН» розпочала роботу у м. Львові за участю Червоного Хреста

18-21 квітня у Львові відбуватиметься “V Всеукраїнська Модель ООН”.

 

 

Серед організаторів, спонсорів і меценатів “V Всеукраїнської Моделі ООН” в цьому році є і Червоний Хрест. Поки що у скромній ролі – інформаційного спонсора.

 

 

Даний молодіжний захід зібрав делегатів з 6 областей України та Києва. Крім львів’ян, тут є представники із  Запоріжжя, Дніпра, Харкова, Маріуполя, Івано-Франківська. Всього майже 120 осіб.

 

 

Участь у Львівській Моделі ООН – можливість долучитись до спільноти молодих інтелектуалів. Львівська команда організувала більше півтора десятка моделей міжнародних організацій, починаючи з 2015 року. Модель ООН дарує практичний досвід у дебатах та прийнятті рішень стосовно актуальних глобальних тем. Делегати розвивають лідерський потенціал, вміння обстоювати власну позицію та співпрацювати з іншими.

 

 

Запеклі дискусії, інтриги, обговорення в кулуарах засідань, елемент змагання за звання найкращого делегата –  все це робить Модель ООН надзвичайно цікавою, насиченою емоціями симуляційною грою.

Комітетів створено чотири: Ради безпеки ООН, Рада ООН з прав людини, Економічна і соціальна рада ООН (ЕКОСОР), Комітет ASEAN (Асоціація держав Південно-Східної Азії

Найбільш популярний серед учасників є Комітет з Ради безпеки. Це комітет, який приймає найважливіші рішення, комітет, в якому є право вето, який говорить про найгостріші питання сьогодення і, загалом, безпеки у світі.

Також популярна Економічна і соціальна Рада ООН, яка відповідає за доступ до води, освіти, належний рівень екології, економічну структуру світової економіки, протидію корупції та глобальному відмиванню коштів.

Рада з прав людини ООН – це рада, яка опікується правами людини в усіх сферах від захисту прав людей у конфліктних зонах до загальної гендерної рівності людей з інвалідністю в нашому суспільстві. Тут є багато питань, які у компетенції МКЧХ, МФТЧХ і ЧП, так як вони є хранителями Женевських конвенцій 1949 р. і Додатків до них 1977 р.

 

 

Події на сході України показали, що цивільні зазнають неправомірного впливу збройного конфлікту на їх мирне повсякденне життя. З цим щось треба робити, і молодь не залишиться осторонь подолання цих важких проблем нашого часу.

 

 

В діяльності оргкомітету молодіжного заходу відзначилися: (на знімку – зліва направо) Ілля Сімутін, голова комітету Ради безпеки Моделі ООН; Данило Вдовенко, голова ГО «Платформа нової дипломатії»; Дмитро Ктітор, генеральний секретар “V Всеукраїнської Моделі ООН”.

 

 

До присутніх з вітальним словом звернулася народний депутат України Оксана Юринець (Oksana Yurynets). Оксана Василівна після привітання висвітлила у своєму виступі тему: «Міжпарламентська дипломатія».

 

 

Тож мова пішла про структурні підрозділи Верховної Ради України (Верховная рада), які займаються міжнародною дипломатією; зовнішні майданчики, на яких працюють народні депутати України; участь українських парламентарів у геополітичних процесах як один із пріоритетів діяльності Верховної Ради України в умовах збройного конфлікту на сході України; євроатлантичну інтеграцію України в НАТО.

 

 

«Як голова постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській асамблеї НАТО коротко розповім про роботу у цій структурі в напрямку наближення України до членства в Альянсі», – сказала на завершення виступу Оксана Василівна.

 

 

Були на відкритті молодіжного заходу й інші виступи, які викликали бурхливі оплески. Аудиторія була активна. Майже кожен мав при собі ноут – бук, який був і як записник, і як помічник під час демонстрації слайд-фільмів на головний екран конференції.

 

 

Серед учасників можна було побачити як студентів, так і старшокласників.  котрі сиділи поруч один біля одного, як ось наприклад  Олександра Куценко, випускниця ЗСШ – 197 ім. Дмитра Луценка з Києва та  Олег Бойко, студент третього курсу  Львівського торгово-економічного  університету.

 

 

Чимало було студентів з Львівської Політехніки, Львівського національного університету ім. І. Я.Франка, інших ВНЗ. До виступів готувалися просто у залі, як ось майбутні фахівці з міжнародного права, а зараз студенти Львівського національного університету ім. І. Я.Франка  Катерина Свідерська і Сергій Стасюк.

 

 

Підростає нове покоління активних і зацікавлених до лідерства, діалогу на усіх рівнях, поборників справедливості і милосердя молодих людей. І Червоний Хрест, в міру своїх сил, завжди сприятиме їм у цьому.

Фото – автора та із сторінки ГО «Платформа нової дипломатії» у Facebook

Ірина Апостоюк,

голова Личаківської РО м. Львова ТЧХУ   

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *