Cьогодні – День Гідності та Свободи

У вівторок, 21 листопада, відзначаємо одне з нових, але знакових свят в історії держави – День Гідності та Свободи.

Свято відзначається щороку згідно з указом Президента від 13 листопада 2014 року і встановлено на честь відзначення початку двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції гідності 2013 року.

 

 

Саме 21 листопада 2013 року розпочались перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Події розгорталися стрімко і драматично – від мирних зібрань студентства – до масових мітингів, палаючих шин, “коктейлів Молотова” і бруківки, що стала зброєю в руках протестувальників. Але найтрагічнішим було те, що цього разу, на відміну від подій Помаранчевої революції, відстоюючи гідність та свободу, віддали свої життя 106 громадян України і ще понад 2 тис. отримали поранення.

Довідково:

На офіційній сторінці ТЧХУ у соцмережі Facebook про цю подію розміщено також повідомлення:

 

 

«У 4-тю річницю подій на Майдані в Києві ми дякуємо волонтерам Загони швидкого реагування Червоного Хреста України. Під час масових заворушень вони надали допомогу понад 1500 постраждалим. Волонтери Червоного Хреста знаходилися у найнебезпечніших місцях, де, за протоколами, не могли працювати лікарі швидкої допомоги. Завдяки принципу Нейтральності, яким Червоний Хрест керується в усьому світі, першу допомогу отримували всі постраждалі – і протестувальники, і представники правоохоронних органів. Волонтер Roman Kotliarevskyi отримав вогнепальне поранення. Пишаємося нашими відважними колегами!»

Фото – Укрінформ та прес-служби ТЧХУ

За джерелом:

https://www.ukrinform.ua/rubric-regions/2348408-kiani-nesut-kviti-na-aleu-nebesnoi-sotni.html

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *