6 липня: З народного календаря

ВСЕСВІТНІЙ  ДЕНЬ  ПОЦІЛУНКУ – ВЖЕ  НАСТАВ!

 Сьогодні Горпини Купальної; вправляйтеся в поцілунках і заготовляйте лікарські трави.

«Cміються, плачуть солов’ї. І б’ють піснями в груди… Цілуй, цілуй, цілуй її, – Знов молодість не буде!», – хто не знає цих пронизливих рядків Олександра Олеся? Сьогодні у понад 60-ти країнах світу відзначають Всесвітній день поцілунку!

Це вам не святий Валентин, з утопічними обіцянками вічного кохання, зітханнями і сердечками – це реальний вчинок! Між іншим, людські губи майже в 100 разів чутливіші, ніж подушечки пальців.

А ще, правда це, чи ні, але люди, які щодня цілуються, заробляють більше, ніж ті, які цього не роблять. До того ж, вони ще й живуть на 5 років довше за інших.

Православна церква сьогодні згадує мученицю Агрипину, яку в народі називали Горпиною Купальною. Цей день вважається одним з найкращих для заготівлі лікарських трав.

Всюди в Україні люди вдосвіта, до схід сонця, вирушали в ліс і на левади, щоб запастися природним зцілювачами. Заборонялося заготовляти трави лише «нечистим» жінкам, у яких на цей період припадало місячне.

Також цього дня, напередодні Івана Купайла, влаштовували масові купання та відвідини лазень. Головне було запастися добрим віником.

Фото – з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелом:

https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2493439-6-lipna-narodnij-kalendar-i-astrovisnik.html

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *