30 травня – День жіночої емансипації


Сьогодні, 30 травня, у світі відзначають День жіночої емансипації або, як його ще називають, День емансіпе.

Про це пише Українська національна агенція новин УНН.

Емансипація жінок — це надання жінкам рівноправності в суспільному, трудовому та сімейному житті. Рівноправність передбачає право жінок на освіту, право обирати і бути обраною до державних органів влади, право на працю і рівну зарплату з чоловіками.

Є дві версії виникнення цього свята, перша — цього дня в 1431 році була спалена на вогнищі Жанна Дарк, друга — у 1932 році 30 травня у Німеччині був прийнятий “Закон про юридичне становище жінок-чиновників”.

Однією з найбільш легендарних і незаслужено забутих жінок була цариця-фараон Мааткара Хатшепсут. Вона одноосібно правила з 1525 (до н. е.) і до 1503 року., які присвятила відродженню своєї держави.

У 1960 році в Шрі-Ланці главою уряду стала жінка, Сірімаво Бандаранаїке, а зараз жінки успішно керують такими державами, як Литва Німеччина, Норвегія, Фінляндія, Ірландія, Нідерланди, Данія, Англія, Швеція, Австрія.

Однією з найяскравіших емансіпе була відома німецька актриса та модель Марлен Дітріх. Вона ввела в жіночий гардероб “чоловічий” брючний костюм.

Емансипація народжує таке поняття, як “фемінізм”. Якщо процес емансипації передбачає звільнення від гніту і залежності, то фемінізм — це суспільно-політичний рух, метою якого є надання жінкам всієї повноти громадянських прав.

Фото – з відкритих джерел
За джерелом:
https://www.unn.com.ua/uk/news/1930799-30-travnya-den-zhinochoyi-emansipatsiyi


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *