3 березня – Всесвітній день дикої природи

Сьогодні з ініціативи ООН відзначається Всесвітній день дикої природи.

День встановлений 20 грудня 2013 року на 68-й сесії Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй з метою підвищення рівня обізнаності у питаннях дикої фауни і флори. Безумовна цінність дикої природи співвідноситься з екологічними, генетичними, соціальними, економічними, науковими, освітніми, культурними, рекреаційними і естетичними аспектами розвитку суспільства та добробуту людей.

Цей день нагадує нам про необхідність посилення боротьби зі злочинами щодо дикої природи, які мають далекосяжні економічні, екологічні та соціальні наслідки.

Дата відзначення Дня вибрана не випадково – цього дня у 1973 році була прийнята Конвенція про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, яка відіграє важливу роль у регулюванні міжнародної торгівлі зникаючими видами. Членами Конвенції є 183 держави, у тому числі Україна, яка приєдналася до неї у травні 1999 року.

Тема Всесвітнього дня дикої природи 2020 року «Захист життя на землі» стосується всіх видів диких тварин і рослин, які є частиною природної різноманітності, а також джерелом засобів до існування людей, особливо тих, хто живе серед природи.

Колаж – з відкритих джерел

За джерелом:

https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2887700-3-berezna-pamatni-dati.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *