29 жовтня – Всесвітній день псоріазу

«Лікуй псоріаз серйозно, наші життя залежать від цього!» («Treat psoriasis seriously, our lives depend on it!”) – таке гасло Всесвітнього дня псоріазу, 29 жовтня, запропоновано цього року Міжнародною Федерацією Асоціації хворих на псоріаз.

Як повідомила експерт департаменту охорони здоров’я ЛОДА з дерматовенерології Орися Сизон, у Львівській області захворюваність на псоріаз за останні 20 років зросла в 2,8 разу, а вперше виявлений дерматоз в осіб до 18 років – в 3,2 разу.
З метою привернення уваги до цієї проблеми, з нагоди Всесвітнього дня псоріазу, 29-30 жовтня проводитимуться консультації для хворих на псоріаз, ранній скринінг у них коморбідних станів (серцево-судинної системи, цукрового діабету, метаболічного синдрому та його окремих ознак), що сприятиме підтримці пацієнтів та підвищенню обізнанності населення про цю недугу.
Для проходження обстеження можна звертатися 29-30 жовтня з 10.00 до 15.00 на кафедру дерматології, венерології ЛНМУ імені Данила Галицького за адресами:
1. м.Львів, вул.Коновальця, 1 (4-й поверх)
2. Львівська обл., Пустомитівський р-н, с.Сокільники, вул.Короля Данила, 2.

Фахова діагностика – запорука правильного лікуваня! Скористайтесь можливістю пройти якісне обстеження!

Довідково:

Псоріаз – хронічне неінфекційне імуно-опосередковане захворювання з генетичною схильністю, що переважно вражає шкіру та суглоби. За частотою розповсюдження псоріаз посідає друге місце після алергодерматозів у дітей і підлітків. Доволі часто перші клінічні прояви псоріазу вже можна виявити навіть у перші 3 роки життя.

Як правило, псоріаз періодично загострюється і вилікувати його остаточно неможливо, однак це захворювання можна контролювати та не давати йому впливати на якість життя пацієнта.

Поширеність псоріазу в популяції складає від 1,5 до 3 %, зокрема: у західноєвропейських країнах  – більш ніж 2%, в інших країнах Європи – не перевищує 6% (в Ірландії – 5,5%, Іспанії – 3,7%, Швеції – 2,3%, США та Канаді ці показники 2,2% – 4,7% відповідно). Приблизно 20 % пацієнтів із псоріазом можуть також мати артропатичний псоріаз.

Негативний вплив псоріазу на якість життя є порівняним із впливом ішемічної хвороби серця, діабету, депресії та онкологічних захворювань. Набряклі та деформовані суглоби, а також прояви інвалідності у хворих з артропатичним псоріазом можуть призвести до відчуття стигматизації. Тривалий хронічний перебіг, часті рецидиви, короткі періоди ремісій, а також психоемоційна дезадаптація дітей і підлітків у препубертатний і пубертатний періоди, дозволяють розглядати цю медичну проблему як соціальну.

Фото – з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелом:

http://www.health-loda.gov.ua/ukr/news/lvivnews/7541.html

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *