26 січня – Всесвітній день екологічної освіти

У червні 1972 року в Стокгольмі, столиці Швеції, на конференції ООН з питань довкілля людини було прийнято Декларацію, в якій зазначено необхідність розробки критеріїв та загальних принципів щодо збереження та поліпшення якості навколишнього середовища.

Екологічна освіта стосується гармонізації діяльності людини з природою на основі сталого розвитку для забезпечення якості життя майбутніх поколінь.

Більшість екологічних проблем спричинені недостатньою освіченістю населення. Так що необхідно не тільки сприяти інформуванню населення, а й розвивати відповідну його поведінку.

Зважаючи, що екологічна освіта та інформування є потужним фактором зміни ставлення людей до природи і формування правил збалансованого існування людини і природи, департамент екології та природних ресурсів ЛОДА визначив одним з пріоритетних напрямків діяльності екологічну освіту і виховання.

Безпосередніми учасниками процесу є департамент екології та природних ресурсів ЛОДА, природоохоронні установи, еколого – натуралістичні центри, навчальні заклади.

За координації департаменту екології в Львівській області проведено 357 заходів з екологічної освіти, що на 100 заходів більше у порівнянні з 2016 роком.

\Проведено також конкурси для дітей: «Життя без сміття-2017», «Природа не має кордонів» та «Моя екологічна історія», місячник благоустрою, День довкілля, акції «Дерево миру» та «Година землі».

Забезпечено проведення «Еко-фесту» у місті Золочів, вже вдруге на Львівщині, перший відбувся у 2016 році у місті Сокаль.

Довідково:

В екологічні заходи все частіше включаються організації Червоного Хреста. В Німеччині, Данії, Фінляндії та інших країнах ЄС – ці заходи регулярні. В Україні у цьому напрямку робляться тільки перші кроки. Найкраще ця справа поставлена у Харківській обласній, Білоцерківській міській, Уманській міськрайонній організаціях ТЧХУ.

На Львівщині поки що у цих заходах брав участь тільки ЗШР Червоного Хреста «ГОРС», який розчищав для туристів лісову гущавину у Карпатах, прокладав стежки – дороги для безпечних маршрутів взимку і влітку тощо.

В цьому році запланований екологічний захід і Личаківською РО м. Львова ТЧХУ. Разом з волонтерами це районне товариство Червоного Хреста візьме незабаром участь у благодійній акції, оголошеній відділом екології ЛОДА, «Я годую пташок». Надалі буде утворено оргкомітет для заснування в 2018 р. екологічного молодіжного клубу волонтерів Червоного Хреста «Друзі природи».

Фото – з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелом:

http://loda.gov.ua/news?id=33497

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *