24 жовтня – Всесвітній день боротьби з поліомієлітом

Щороку 24 жовтня відзначається Всесвітній день боротьби з поліомієлітом (WORLD POLIO DAY).

Цей день  заснований за ініціативою міжнародної неурядової організації Rotary International з метою привернути увагу світової спільноти до проблеми захворювання на поліомієліт та завершення понад 30-річної боротьби за викорінення цього небезпечного захворювання  на всій планеті.

 

Що треба знати і зробити, щоб подолати поліомієліт?

 

 

Відповідь на це запитання дає асистент кафедри інфекційних хвороб ЛНМУ ім. Данила Галицького, головний позаштатний інфекціоніст Львівської ОДА, активіст Червоного Хреста Наталія Тімко.

1.Поліомієліт –  це  дуже заразне і часом смертельне захворювання, спричинене вірусом, що вражає нервову систему. Вірус може передаватися через брудні руки, забруднену воду та повітряно-краплинним шляхом від хворих. Поки хоча б 1 людина в світі хворіє на поліомієліт, жодна країна не може спати спокійно!  Вірус поліомієліту може паралізувати чи вбити дитину протягом всього лише кількох годин.

2. Не існує ліків проти  вірусу поліомієліту: імунізація є єдиним ефективним захистом.

3. Спалах поліомієліту в Україні в 2015 році підтверджено міжнародними організаціями з охорони здоров’я.

4. Будь-яка дитина, що не отримала усіх щеплень згідно календаря, знаходиться в зоні ризику та становить небезпеку для інших дітей.

5. ВСІ діти в Україні у 2 і 4 місяці повинні бути вакциновані інактивованою вакциною, в 6 і 18 місяців, 6 і 14 років – живою поліовакциною.

6.Оральна поліовакцина (ОПВ) є єдиною ефективною зброєю проти поліомієліту під час спалаху цієї хвороби. Вона захистить дитину на все життя, якщо її буде застосовано кілька разів. Будь-яка дитина, яка пропустила вакцинацію, перебуває в групі ризику і може стати жертвою вірусу.

7. Програма з ліквідації поліомієліту стала однією з найбільш успішних глобальних програм у сфері громадського здоров’я за всі часи: завдяки їй, кількість випадків поліомієліту впала на 99%, з 350 000 випадків на рік у 1988 р. до лише 243 випадків у 2014.

 

8. Ліквідація поліомієліту – це наше спільне майбутнє. Увесь світ працює над тим, щоб викорінити цю хворобу. Україна приєдналася до Європейської та Всесвітньої Ініціативи щодо ліквідації поліомієліту. Безпека наших дітей – наша відповідальність.

9. Спалах поліомієліту доводить наскільки важливою є планова імунізація для попередження інфекційних захворювань. В Україні у 2014 р. менше 50% дітей були не вакциновані взагалі або вакциновані не повністю. В 2015 р. рівень імунізації проти поліомієліту серед дітей до 1 року впав ще більше, до 14%. Причиною спалаху поліомієліту був хронічно низький рівень імунізації в країні. В 2016 та 2017 роках на Львівщині вакциновано проти поліомієліту  близько 50%.

10. Кожен може долучитися до того, щоб діти отримали вакцини. Родини мають знати реальні факти про поліомієліт та користь вакцинації. Поговоріть зі своїми друзями та сусідами. Розкажіть про хворобу учням у школі. Вийдіть до свого оточення та висловіть свою позицію на підтримку імунізації дітей. Існує так багато шляхів, щоб допомогти захистити українських дітей!

Довідково:

Нагадаємо, 27 жовтня о 9:00 год у Стрийському парку відбудеться благодійний забіг, присвячений Всесвітньому дню  боротьби з поліомієлітом.

Фото – з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелом:

http://www.health-loda.gov.ua/ukr/news/lvivnews/7529.html

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *