24 березня – День боротьби із захворюванням на туберкульоз

Сьогодні в Україні, так само як і в світі – День боротьби із захворюванням на туберкульоз.

Всесвітній день боротьби із захворюванням на туберкульоз відзначається за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я з 1993 року. Його символ – біла ромашка.

Саме 24 березня 1882 року німецький мікробіолог Роберт Кох повідомив про відкриття збудника туберкульозу, за що й був у 1905 році відзначений Нобелівською премією з фізіології та медицини.

Туберкульоз (або ТБ – скорочення від туберкульозна бактерія) – поширене й іноді смертельне хронічне інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Найчастіше хвороба вражає легені, також може розвиватися патологічний процес в інших органах і тканинах. Лікування туберкульозу складне й вимагає прийому декількох видів антибіотиків протягом тривалого часу.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, третя частина населення планети інфікована мікобактерією туберкульозу (МБТ). Щорічно на планеті виявляють 8-9 млн осіб, які вперше захворіли на цю підступну хворобу, а кожного дня від неї помирають близько 4,5 тис. людей. Глобальні зусилля з боротьби з туберкульозом врятували приблизно 54 мільйони життів з 2000 року і знизили рівень смертності на 42%.

Мета Дня – підвищити рівень обізнаності населення щодо глобальної епідемії туберкульозу та розповісти про способи її профілактики та лікування.

Одночасно із світовим співтовариством, відзначають день боротьби із захворюванням на туберкульоз і в Україні (Указ Президента від 22 березня 2002 року). Хоча за критеріями ВООЗ епідемію цієї хвороби в Україні подолано, наша країна все ж віднесена до групи країн з високим рівнем захворюваності на туберкульоз.

Люди в більшості країн світу розуміють, що настав час об’єднати зусилля і разом наполегливо боротися з двома захворюваннями, що передаються повітряно-крапельним шляхом: туберкульозом та COVID-19

Люди з туберкульозом вразливі до COVID-19, тому треба забезпечити безперервний доступ до профілактики, діагностики і лікування туберкульозу.

Сьогодні хочемо подякувати всім співробітникам Червоний Хрест України, які підтримують хворих на туберкульоз – надають їм медикаменти, продуктові набори й увагу, мотивуючи продовжувати лікування. Будьте здорові!

Фото – з відкритих джерел

За джерелом:

http://lviv-redcross.at.ua/blog/2020-03-24-18962

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *