21 березня – Міжнародний день лісів

Динаміка технологічного та економічного прогресу 20-го сторіччя, негативно віддзеркалилася на лісових угіддях – цьому безцінному надбанні всього людства.

Глобальна вирубка лісів, подібно найпотужнішим ураганам і катастрофам, почала тіснити і знищувати цей природний потенціал. Станом на початок 21-го століття вирубка лісів продовжилася загрозливими темпами і проблема їх збереження вийшла на невідкладний міжнародний рівень, вимагаючи якнайшвидшого прийняття належних заходів і ефективних практичних рішень.

Нагадаємо, що за даними проекту DilovaMova.com, ця проблема вже була піднята міжнародним співтовариством ще на початку 70-х років минулого сторіччя. Окреслені тоді тенденції широкомасштабної вирубки лісів вже змусили відверто заявити про проблему і це сталося на шістнадцятій сесії Конференції Продовольчої і сільськогосподарської організації Об’єднаних Націй, що відбулася в листопаді 1971-го року.

Тоді держави – члени цієї організації висловилися на підтримку проведення щорічної акції „Всесвітнього дня лісового господарства”, яку погодилися проводити 21-го березня.

Неодноразово звертаючись до проблем збереження лісових масивів по всій планеті, на рівні ООН, 21-го грудня 2012-го року, резолюцією Генеральної Асамблеї №A/RES/67/200, був заснований Міжнародний день лісів.

Повторимося: ліси є загальним надбанням людства. Вони являють собою найбільш біологічно різноманітну екологічну систему всієї суші, в якій мешкає і росте більше половини всіх наземних видів тварин, комах і різноманітних рослин.

В історії нашої держави, цій проблемі також приділялася чимала увага. Так, наприклад, 18-го вересня 1977-го року, в колишньому СРСР вперше було прийнято окреме цільове «Лісове законодавство», в якому робилася спроба не тільки впорядкувати безконтрольну вирубку лісів, а й закладалися прямі механізми його відновлення і найбільш раціонального використання.

Пізніше, 1-го жовтня 1980-го року, оцінюючи внесок і досягнення цілого напряму фахівців лісового господарства, з метою підняття престижу професій фахових працівників лісу, було встановлено професійне свято – «День працівників лісу».

Святкування цього професійного свята було встановлено на третю неділю вересня. Потім, після розпаду СРСР, це свято залишилося популярним національним святом у багатьох пострадянських суверенних державах, наприклад, в українському законодавстві День працівників лісу зафіксований Указом Президента України № 356/93, підписаним 28-го серпня 1993-го року.

Довідково:

З цього приводу, відвідувачам Хоросницької бібліотеки (Мостиська ОТГ), що на Львівщині, запропоновано сьогодні тематичну виставку “Я пройдусь лісовими стежками” та перегляд відеоролика “Отака весна!Березневі миттєвості околиць Хоросниці…” , які підготовив Червоний Хрест і його юні волонтери разом з працівниками сільської бібліотеки.

На виставці – невимовна краса близьких серцю місцевих краєвидів та соснових лісів…

 

 

«Нам пощастило, що ми тут проживаємо, адже хвойні ліси – це “легені” планети, а хвойна терапія – тисячоліттями перевірений спосіб боротьби з багатьма хворобами та їх своєчасна профілактика. Тож бережімо ліс!», – сказала організатор виставки, голова Мостиської РО ТЧХУ Оксана Рабій.

Фото – з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелом:

https://www.dilovamova.com/index.php?page=10&holiday=501

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *