20 червня – Всесвітній день біженців

Сьогодні, з ініціативи ООН, відзначається Всесвітній день біженців. День встановлений згідно з рішенням 55-ї сесії ГА ООН від 4 грудня 2000 року й відзначається з 2001 року водночас з Африканським днем біженця.

Війни, стихійні лиха, порушення прав людини – головні причини того, чому люди змушені кидати свої домівки й шукати кращого життя деінде. У XX сторіччі кількість біженців стрімко зростала.

Намагаючись допомогти понад мільйону біженців після Другої світової війни, 1951 року було засновано Управління Верховного комісара Організації Об’єднаних Націй у справах біженців (УВКБ ООН).

Планувалося, що Управління проіснує три роки, виходячи з міркування, що невдовзі біженці адаптуються у суспільствах, які надали їм притулок; після цього був намір розпустити цю організацію.

Однак так не сталося. У 1975 році у світі нараховувалося близько 2,4 мільйона біженців. Через десять років – 10,5 мільйона. У 1995 року кількість людей, що отримали захист та допомогу від УВКБ, зросла до 27,4 мільйона.

Нині кількість таких людей сягнула рекордних показників. За даними УВКБ ООН, в світі налічується 68,5 млн біженців та внутрішніх переселенців. Це означає, що кожні дві секунди в світі насильно переміщується 1 особа.

Лідерами щодо переселенців стали Сирія, Афганістан, Південний Судан.

На жаль, в списку країн, що мають внутрішніх переселенців вже 5 років є й Україна. Згідно з даними Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб Мінсоцполітики, на кінець травня 2019 року взято на облік 1 380 977 переселенців з тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей та АР Крим.

Фото – Укрінформ

За джерелом:

https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2723961-20-cervna-pamatni-dati.html

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *