2 лютого – Всесвітній день водно-болотних угідь

Сьогодні, 2 лютого, ті країни, які володіють водно болотними угіддями міжнародного значення, а це й Україна, – відзначають Всесвітній день водно-болотних угідь.

 Заходи, які проводять у Всесвітній день водно-болотних угідь, покликані привернути увагу громадськості та урядів різних країн світу до цінності водно-болотних угідь для підтримання збалансованого розвитку нашої планети.

 

Водно-болотні угіддя – це ресурс, який має велике економічне, культурне, наукове та рекреаційне значення, утрата якого б була б непоправною. Вони відіграють дуже важливу роль в екосистемі, оскільки є одним з найбільших джерел прісної води та природнім місцем проживання для багатьох водоплавних тварин та рослин, допомагають зменшити вплив повеней, продукують кисень та допомагають у боротьбі зі змінами клімату, тому заслуговують на охорону і збереження.

У 2019 році з нагоди відзначення Всесвітнього дня водно-болотних угідь секретаріатом Рамсарської конвенції визначено тему 2019 року: «Водно-болотні угіддя та зміни клімату» та запропоновано серію лозунгів: «Водно-болотні угіддя – ключ до вирішення проблем, пов’язаних зі змінами клімату. Ми не безсилі у протидії змінам клімату. Водно-болотні угіддя допомагають нам. Годі виснажувати водно-болотні угіддя. Зупинимо втрату водно-болотних угідь».

 

 

Основною ідеєю цих лозунгів є підкреслення важливості екосистем водно-болотних угідь  у протидії змінам клімату, поглинанні вуглецевих сполук, пом’якшенні впливу посух, зменшенні впливу повеней та штормів.

 

 

З метою поширення інформації про заходи присвячені водно-болотним угіддям, які проводили Ви чи Ваша організація, потрібно розмістити інформацію на сайті World Wetlands Day event map за посиланням, зареєструватися та заповнити подану форму. Таким чином, весь світ дізнається про Ваш парк, заповідник, школу, університет або дитячий садок та водно-болотні угіддя, які Ви зберегли.

 

 

Для полегшення організації інформаційної кампанії до Всесвітнього дня водно-болотних угідь Секретаріат Рамсарської конвенції підготував низку матеріалів, які можна знайти за посиланням

Фото – з відкритих джерел в Інтернеті та прес-служби ЛОДА

За джерелом:

https://loda.gov.ua/news?id=42714

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *