18 квітня 1918 року, – День заснування Товариства Червоного Хреста в Україні

Червоний Хрест України – це найстаріша організація держави, яка уособлює милосердя, гуманізм, підтримку у годину лиха.

18 квітня 1918 року, в Києві розпочав роботу І З’їзд Товариства Червоного Хреста України. Цей день і вважається датою його заснування.

Як відомо, міжнародний рух Червоного Хреста і Червоного Півмісяця виник у Швейцарії в середині ХІХ ст. 5 травня 1919 року, після закінчення Першої світової війни, в Парижі зібралися представники Національних товариств Червоного Хреста союзних держав – Великобританії, Франції, Італії, Японії і США для створення Ліги товариств Червоного Хреста. Вперше Український Червоний Хрест був визнаний міжнародною спільнотою ще за часів УНР 1 вересня 1919 року.

Після здобуття Україною незалежності, у 1993 році, Червоний Хрест нашої держави був визнаний Міжнародним Комітетом Червоного Хреста та прийнятий до складу Міжнародної Федерації Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.

Нині Український Червоний Хрест – це близько 4 млн членів. Товариство плідно співпрацює з 21 національним товариством зарубіжних країн, з якими укладені угоди про співпрацю, за фінансової підтримки міжнародних колег щороку виконує понад 20 гуманітарних програм.

У 1992 році Президент України підписав відповідний Указ, що Товариство Червоного Хреста України визнали єдиним Національним Товариством Червоного Хреста, яке уповноважене надавати підтримку владі саме в гуманітарній сфері.

Нині кожен рік працівники Товариства обслуговують більше 350 тис. одиноких престарілих, майже 23 тис. інвалідів праці та війни, більше 25 тис. учасників ВВВ та більше 8 тис. інвалідів з дитинства.

Серед головних принципів діяльності Товариства – гуманність, нейтральність, добровільність, незалежність, універсальність і єдність.

Фото – з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелами:

https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2682962-16-kvitna-pamatni-dati.html

https://znaj.ua/society/226901-18-kvitnya-yake-sogodni-svyato-istoriya-i-tradiciji

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *