12 травня – Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертензією

Щорічно в другу суботу травня відзначається Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертензією.

Вперше цей День було проведено у травні 2005 року з ініціативи  Всесвітньої Ліги Гіпертензії та Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Впродовж 2013-2018 років тема Дня залишається незмінною: «Знай показники свого АТ».

Артеріальна гіпертензія (підвищення артеріального тиску) — один зі станів, що належать до так званих «хвороб цивiлiзацiї». Вважається, що понад 1,5 мільярда людей у всьому світі страждають на артеріальну гіпертензію, у 60% населення принаймні один раз у житті виявляють підвищення артеріального тиску, близько 40% хворих не знають показників свого артеріального тиску.

Згідно останніх рекомендацій МОЗ України, нормою вважається показник артеріального тиску 120/80 мм. рт. ст. Підвищеним є тиск 129-89 мм. рт. ст., а за умови тривалого підвищення показника до 130/80 мм. рт. ст. встановлюється діагноз артеріальної гіпертензії першого ступеня.

Гіпертонічна хвороба є найбільш поширеним захворюванням серед патології серцево-судинної системи і посідає перше місце в структурі непрацездатності, інвалідності та смертності населення. Україна належить до країн з дуже високим ступенем поширення артеріальної гіпертензії. На Львівщині, як і в цілому по Україні, на гіпертонічну хворобу хворіють близько 30% населення і лише 60% з них знають про те, що в них є підвищений артеріальний тиск, а лікуються лише 15%. Частіше хворіють жінки, проте важчий перебіг та ускладнення цього захворювання спостерігаються у чоловіків.

Найчастішими ускладненнями АГ є гострі порушення мозкового кровообігу (інсульти), інфаркт міокарду, ішемічна хвороба серця, крововиливи у сітківку ока, аневризми судин, стеноз судин нирок, нефросклероз, ниркова недостатність.

Стрес, малорухливий спосіб життя, неправильне харчування, надлишкова вага, зловживання алкоголем, паління – все це є факторами ризику гіпертонічної хвороби.

Довідково 

Як повідомила заступник директора з організаційно-методичної роботи Львівського обласного клінічного лікувально-діагностичного кардіологічного центру Тетяна Тарасова, протягом 2017 року гіпертонічну хворобу було діагностовано у 47066 осіб, гострий  інфаркт  міокарда – у 2314 хворих (1,14 на  1000  населення), гостре  порушення  мозкового  кровообігу – у 4008 пацієнтів (1,97 на  1000  населення).

Всього станом на кінець минулого року на Львівщині зареєстровано 598797 хворих на гіпертонічну хворобу, поширеність патології становить 294,86 випадків на 1000 населення.

 

Почніть з вимірювання артеріального тиску! 

Не займайтесь самолікуванням, зверніться до фахівця для індивідуального підбору препаратів! 

Лише свідоме ставлення до свого здоров’я та правильно підібрана терапія дають позитивний результат!

 Фото – з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелом:

http://www.health-loda.gov.ua/ukr/news/lvivnews/7045.html

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *