11 березня – Європейський день пам’яті жертв тероризму

День оголошений за пропозицією депутатів Європарламенту на відзнаку пам’яті жертв теракту в Мадриді 11 березня 2004 року.

Цього дня в результаті серії найбільших в історії Іспанії терористичних актів на одній із залізничних станцій загинула 191 особа, понад 2000 людей були поранені.

Серед жертв були і 50 іноземців, представники 16 держав.

Як з’ясувалося, теракт здійснили міжнародні терористи – вихідці з країн Північної Африки, маючи на меті помститися Іспанії за участь у війні в Іраку.

Відтоді минуло 15 років, але терористична загроза для Європейського континенту не зникла, навпаки – стала ще більш зримою й актуальною.

Загалом починаючи з 2004 року в Європі в результаті терактів загинули близько 700 людей. Найбільшими терактами, крім мадридського, були: терористичні акти у Норвегії 22 липня 2011 року — 77 жертв; розстріл людей у Парижі та його пригороді 13 листопада 2015 року – 137 жертв; наїзд водієм вантажівки на натовп людей на набережній у Ніцці 14 липня 2016 року – 87 загиблих.

Сьогодні європейці вшановують пам’ять усіх тих, хто загинув у результаті терактів як у Європі, так і в усьому світі, а також висловлюють підтримку тим, хто втратив своїх близьких, рідних, знайомих, хто живе в суспільстві з важкими психічними і фізичними травмами – наслідками трагічних подій. Звісно, що ніхто й ніколи не зможе компенсувати родинам втрату їх близьких, але солідаризуватися в біді – наш людський обов’язок.

Українці завжди приєднуються до подібних акцій, адже, на жаль, добре знають, що таке тероризм.

Фото – з відкритих джерел

За джерелом:

https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2893589-sogodni-evropejskij-den-pamati-zertv-terorizmu.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *