1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом: епізоди з його відзначення у Львові

Репортаж з Львівського обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом.

 

 

У ці дні головного лікаря Львівського обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом Мар’яну Богданівну Служинську важко застати на робочому місці. Службове становище зобов’язує бути на різних прес-конференціях, флешмобах, презентаціях кінострічок, інших громадських заходах.

 

 

Про один з таких заходів, прес-конференцію з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, яка відбулася 29 листопада в Львівському обласному центрі здоров’я, ми уже розповідали.

 

 

Нагадаємо, що тоді Мар’яна Богданівна сказала: «Центр СНІДу працює вже протягом 13 років, на сьогоднішній день на обліку знаходиться понад 3 тисячі пацієнтів, у яких діагностовано ВІЛ-інфекцію. Ми абсолютно свідомі того, що не всі пацієнти, які є інфіковані – виявлені. Пересічні громадяни бояться проходити тестування на ВІЛ-інфекцію. В нас є такі стереотипи, що СНІД – це  невиліковне захворювання, що це по суті вирок, тому ми хочемо заперечити ці стереотипи і сказати: ВІЛ-інфіковані особи можуть жити повноцінним життям: працювати, народжувати дітей і, за рахунок антиретровірусної терапії, не обмежувати себе ні в соціальному, ні в фізичному, ні в медичному аспектах». (Докладніше див. – http://lviv-redcross.at.ua/blog/2017-11-29-11841 ).

 

 

До цього варто додати: Червоний Хрест, як може так і підставляє плече у боротьбі з «чумою ХХІ століття». Та і медики також ідуть назустріч Товариству. У Львівському обласному центрі з профілактики та боротьби зі СНІДом створена і діє первинна організація Товариства чисельністю 30 осіб, територіально підпорядкована Личаківській РО м. Львова ТЧХУ. Її очолює завідувач амбулаторно-поліклінічним відділенням ЛОЦ профілактики та боротьби з СНІДом  Ірина Володимирівна Чайка.

 

 

Допомагають голові осередку ТЧХУ у медичному закладі досвідчений лікар – інфекціоніст Юрій Андрійович Дашо (на знімку – справа) та його колега, епідеміолог Андрій Любомирович Сороколіт (на знімку – зліва), один з активістів первинного осередку Товариства.

 

 

Лікар – інфекціоніст Олена Олегівна Павлишин, ведучи прийом пацієнтів, завжди наголошує на тому, що недуга – виліковна, а у роботі зі здоровими людьми потрібно робити акцент на правилах профілактики від цієї важкої хвороби століття.

 

 

Розуміючи важливість профілактичних заходів, працівники Центру висловили бажання провести цикл лекцій про ВІЛ/СНІД у навчальних закладах, щоб захистити молоде покоління від важкої хвороби нашого часу.

Довідково:

За оновленими оцінками щодо ВІЛ/СНІДу, на початок 2017 року в Україні 238 тисяч людей живуть з ВІЛ (всі вікові категорії), а під медичним наглядом у медичних закладах перебувало 139 394 ВІЛ-інфіковані особи.

В 2017 року в країні щодня реєструється 48 випадків захворювання на ВІЛ-інфекцію, 24 захворювання на СНІД та 8 випадків смерті від СНІДу.

Розвиток епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу в Львівській області має ті ж закономірності, що й в цілому в Україні.

На 01.10.2017 року в області під медичним спостереженням перебувало 3469 ВІЛ-позитивних, в тому числі 1123 особи –  хворі на СНІД.

За 9 місяців 2017 р. взято під медичне спостереження 331 особу з вперше встановленим діагнозом ВІЛ-інфекція. Турбує зростання захворюваності на СНІД: з 120 випадків за 9 місяців 2016 року до 184 випадків за 9 місяців 2017 року.

Фото – автора та ДОЗ ЛОДА

Ірина Апостолюк,

голова Личаківської РО м. Львова ТЧХУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *