Інтерв’ю Генерального директора НК ТЧХУ Лілії Білоус Громадському радіо з нагоди 100-річчя Товариства

Журналісти Громадського радіо Василь Шандро і Тетяна Трощинська записали нещодавно інтерв’ю з Генеральним директором НК ТЧХУ Лілією Білоус з нагоди сторіччя Товариства.

Історична довідка:

Товариство Червоного Хреста України – це складова Міжнародного руху Червоного Хреста та Червоного Півмісяця. Станом на сьогоднішній день у 191 країні світу є національне товариство або Червоного Хреста, або Червоного Півмісяця. Ми всі об’єднуємося у велику федерацію і в нашій великій родині є Міжнародний Комітет Червоного Хреста, мандат якого – робота поряд з національними товариствами у тих країнах, де є збройні конфлікти.

Фінансування

Джерела фінансування товариств Червоного Хреста зовсім різні – все залежить від потреб кожної країни, від специфічних особливостей допомоги  їх вразливих верств населення. Левова частка фінансування в багатьох країнах світу – це підтримка держави, також підтримка корпоративного сектору, фандрейзинг, мобілізація ресурсів і, звичайно, пожертви від громадян.

Основні напрямки роботи в Україні

Як національне товариство – ТЧХУ присутнє по всій країні. Ми маємо районні, міські та обласні організації Товариства в кожному регіоні України. Наша присутність стає більш помітною там, де виникає більша потреба у допомозі. З 2014 року левова частка нашої діяльності зосереджена на сході держави. Зважаючи на велику кількість внутрішньо переміщених осіб, ми також працюємо в містах, де є велике скупчення таких осіб. Проте великі потреби є і в місцевого населення в інших регіонах.

 

 

Яку допомогу надає Товариство Червоного Хреста України

Червоний Хрест , – у першу чергу, благодійна гуманітарна організація. В нас є певні компоненти медичного характеру. Наприклад, зараз ми надаємо людям допомогу фармацевтичними ваучерами, забезпечуємо покриття потреб у доступі до медикаментів. Станом на сьогодні працює декілька мобільних медичних бригад на сході України, де недостатньо доступу до медичних послуг. Від 2014 року ми співпрацюємо з сорока різними національними товариствами з різних країн світу. Саме за допомогою залучення міжнародних коштів є можливість створювати інфраструктурні проекти. Наприклад, проект, який з 2015 року йде разом із Люксембурзьким Червоним Хрестом – відбудова зруйнованих будівель на Донеччині. Допомагаємо заснувати свій власний бізнес на сході України людям у потребі. Це новий напрямок у роботі Товариства, ми його розвиваємо і будемо продовжувати по мірі необхідності і надалі.

Повну версію інтерв’ю журналістів Василя Шандро і Тетяни Трощинської з Генеральним директором НК ТЧХУ Лілією Білоус слухайте і дивіться в доданому звуковому файлі.

 

 

Фото  – скріншот з відео запису інтерв’ю

За джерелом:

https://hromadskeradio.org/ru/programs/hromadska-hvylya/100-rokiv-tovarystvu-chervonogo-hresta-v-ukrayini-yak-sogodni-pracyuye-organizaciya

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *