Які існують причини, що можуть стати забороною для щеплення: пояснює Уляна Супрун

На  своїй сторінці у соцмережі Facebook Уляна Супрун дала роз’яснення, коли вакцинацію робити забороняється.

Зараз можна безоплатно пройти вакцинацію від 10 інфекційних хвороб за Календарем щеплень. Україна на 100% забезпечена вакцинами від гепатиту В, туберкульозу, кору, епідпаротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту і хіб-інфекції.

Неприпустимо, коли саме пацієнти нехтують вакцинацією та наражають себе і своїх рідних на небезпеку. Але також неприпустимо, коли медики самі демотивують людей робити щеплення або поширюють неправдиву інформацію.

Існує лише декілька причин та станів, за яких не можна робити щеплення:

▪️Гостре захворювання, що супроводжується температурою, вищою за 38,5°С.

▪️ Серйозна алергічна реакція (анафілактичний шок) на попередню дозу вакцини чи відома алергічна реакція на один із компонентів вакцини.

▪️ В онкологічних хворих під час хіміотерапії, при вживанні великих доз стероїдних гормонів, при вживанні ліків, що пригнічують імунітет та при СНІДі імунітет може не сформуватися.

▪️При вагітності не можна робити щеплення КПК та іншими “живими” вакцинами.

▪️ Щеплення проти кору також не проводять, якщо були тяжкі алергічні реакції на аміноглікозиди. А якщо вводилися препарати крові — вакцинацію відтерміновують.

▪️ БЦЖ не роблять, якщо дитина при народженні важить менше 2 кг або має дефекти системи фагоцитозу, тяжкі порушення в системі імунітету.

▪️ ОПВ (жива поліомієлітна вакцина) не вводиться, якщо людина має тяжкі форми гіпогамаглобулінемії (стану імунодефіциту) чи хтось із членів сім’ї має протипокази до цієї вакцини (за винятком вагітності).

У решті випадків робити щеплення не лише можна, а й потрібно. Безоплатна вакцинація за календарем щеплень — це право, реалізації якого ніхто не може перешкоджати.

Якщо ваш сімейний лікар не підтримує вас або ваших рідних у рішенні вакцинуватися, зверніться на гарячу лінію 1677 та розкажіть про цей випадок НСЗУ. Ви також можете звернутися, якщо у медзакладі кажуть, що немає вакцин, гарантованих державою.

Фото –  з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелом: https://www.facebook.com/ulanasuprun/posts/2415488602069026?__tn__=K-R

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *