Щорічний збір волонтерів ЗШР ТЧХУ: розповідь Людмили Макарової – однієї з організаторів навчань

Репортаж Людмили Макарової (на знімку) про організацію і Програму Збору волонтерів ЗШР ТЧХУ.

 

Освіта – освітою, але як же я без Червоний Хрест України, а він – без мене.

Вже багато писали про Щорічний збір Загони швидкого реагування Червоного Хреста України 5-8 липня на Остров “король” – це було насичено і круто. Але я хочу розказати про свою участь, головних “героїв” Збору і додати епічних фоточок від незмінного волонтера і фотографа ЗШР Maksym Trebukhov, які нарешті готові.

 

 

Головна мета Збору була – уніфікація і стандартизація роботи волонтерів ЗШР по всій Україні. Мета дуже масштабна і довготривала, і на цьогорічному Зборі ми зробили впевнений крок у цьому напрямку.  Для участі зібралося 100 волонтерів ЗШР зі всією України – Київ, Біла Церква, Бориспіль, Чернігів, Харків, Дніпро, Рівне, Вінниця, Львів, Чернівці, Одеса, Миколаїв, Хресон, Маріуполь, Краматорськ, Северодонецьк – мапа активності ЗШР дуже велика.

 

 

Насамперед, хочу відмітити роботу команди координаторів, без яких “Острів” би не відбувся – Dima LogginovTaras LogginovElena Kotuzhan + моя допомога. Планування, організація і розрулювання форс-мажорів були на нас. Дрім – Тім Логгінових – як завжди, на висоті. 4 дні Збору – 4 етапи досягнення мети.

Етап 1 – теорія. Тут я презентувала принципи організації і роботи ЗШР та нові стандартизовані протоколи надання домедчної допомоги волонтерами ЗШР Червного Хреста України; Поліція діалогу від Національна поліція України розповіла про кризову комунікацію під час масових заходів; а Mikhail Strelnikov  (на знімку) про юридичні аспекти роботи волонтерів Червоного Хреста.

 

 

Етап 2 – навички. Ми вирішили “прокачати” ті навички волонтерів ЗШР, яким приділяється мало уваги, але які критично важливі у роботі волонтерів:

– внутрішня координація і комунікація волонтерів ЗШР;
– сортування при випадках з великою кількістю постраждалих;
– радіозв”язок та навігація;
– організація пошукових робіт;
– встановлення наметів;
– електрика і робота з енергоносіями;
– організація роботи польової кухні;
– застосування автоматичного зовнішнього дефібрилятора.

 

Це було зробилено силами досвідчених інструкторів ЗШР: мене, Павел БузникНиколай ТараненкоOleksandr ChernyshСметана МаринаЛена ГребениченкоMike OvsyannikovHelena SweetieОксана ВеликаяBogdan Zatula, наших колег з Белорусское Общество Красного Креста (БОКК) / The Belarus Red Cross Society та друзів Червоного Хреста Дмитрий Буренин і MotoHelpRuslan Abbasov та Валерий Кузьмин.

 

 

Етап 3 – симуляції. Симулювали роботу ЗШР у різних екстремальних умовах, теракт у супермаркеті та пошукові роботи на місцевості після аварійного приземлення літака.

 

 

Етап 4 – розбір помилок і майстер-клас з домедичної допомоги від Олег КартавыйOleksandr Korniichuk та Центр Специальной Подготовки.

 

 

Волонтеримо, надаючи допомогу всім, хто її потребує. Навчаємося і готуємося для реагування на будь-які надзвичайні ситуації, де ми можемо бути корисні.

 

 

Приєднуйтеся, хто ще не з нами!

 

Людмила Макарова (Ludmila Makarova),

працівник Товариства Червоного Хреста України

 

Фото – автора, Максима Требухова, прес-служби ТЧХУ

За джерелом:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1114164025403744&set=pcb.1114185792068234&type=3&theater

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *