Червоний Хрест – учасник боротьби з туберкульозом

Обласні організації  ТЧХУ брали участь у проекті «Виклик туберкульозу» в період 2016 – 2018 рр. Результати цієї роботи були розглянуті на круглому столі у Києві.

3 грудня 2018 року відбувся круглий стіл «Результати оцінки надання комплексного пацієнт-орієнтованого пакету послуг хворим на мультирезистентний туберкульоз (МР ТБ) для покращення їх прихильності до лікування», скликаний організацією РАТН в Україні.

Метою зустрічі було представити пілотний проект та складові елементи комплексного пацієнт – орієнтованого пакету послуг для хворих МР ТБ та результати оцінки його проведення у Київській, Львівській та Миколаївській областях.

Від Товариства Червоного Хреста України у події взяли участь координатор проекту від Національного комітету ТЧХУ, а також представники Харківської, Львівської, Полтавської, Київської та Миколаївської обласних організацій.

Учасникам представили результати проведення супроводу в рамках пілотного проекту в Україні, значення надання необхідної підтримки хворим на МР ТБ з точки зору пацієнта, роль проведення оцінки потреб хворих на МР ТБ при поступленні в стаціонар та розробки плану лікування, створення та робота мультидисциплінарних команд для забезепечення пацієнт -орієнтованого підходу, роль партнерства туберкульозної служби, загальної лікувальної мережі та неурядових організацій у наданні підтримки хворим для поліпшення результатів лікування.

У виступах неодноразово наголошували на важливості індивідуального підходу до кожного пацієнта, на необхідності їх психологічної та моральної підтримки. Пакет послуг був розроблений з урахуванням міжнародних рекомендацій та потреб хворих на хіміорезистентний туберкульоз. Для кожного пацієнта, що брали участь в проекті, створювався індивідуальний план підтримки.

Опитування хворих показують, що проблеми, з якими стикаються пацієнти під час боротьби із хворобою, подібні майже у всіх: побічні дії препаратів, незадовільний доступ до послуг, депресія, соціальна ізоляція, дискримінація, фінансові проблеми.

Працюючи з пацієнтами, їх оточенням, надаючи роз’яснення щодо захворювання та лікування, виконуючи допоміжну роль фтизіатричній службі, працівники проекту намагаються зменшити вплив цих проблем на прихильність до лікування і допомогти пацієнтам пройти його повний курс.

Товариство Червоного Хреста України  має багаторічний досвід в супроводі пацієнтів. В проекті «Виклик туберкульозу» обласні організації  Товариства брали участь в період 2016 – 2018 рр.

Пацієнтам, які перебувають у тяжких життєвих обставинах, надавався соціально – психологічний супровід та медико – соціальна допомога: проводився контроль за прийомом препаратів, надавались мотиваційні продуктові та гігієнічні набори, консультації, контроль за появою побічних реакцій, мотивування тощо.

Автор: Maria Yeremenko

Фото  – прес-служби ТЧХУ

За джерелом:

http://redcross.org.ua/2018/12/участь-червоного-хреста-у-боротьбі-з-т/

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *