Червоний Хрест вітає закон про правовий статус зниклих безвісти

Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) вітає ухвалення Верховною Радою України закону про правовий статус осіб, зниклих безвісти, і чекає на його швидку і цілковиту імплементацію.

Про це йдеться у листі МКЧХ наданому Укрінформу.

«Це позитивний крок, який має прискорити і впорядкувати процес розшуку та ідентифікації зниклих безвісти осіб і підтримку їхніх сімей. МКЧХ мав за честь брати участь у проведенні консультацій під час розробки законопроекту, і ряд наших рекомендацій було враховано», – зауважив глава делегації МКЧХ в Україні Алан Ешліманн.

МКЧХ особливо вітає передбачене законом створення Національної комісії з питань осіб, зниклих безвісти, завданням якої буде консолідація та координація зусиль різних урядових установ, залучених до розшуку та ідентифікації зниклих безвісти осіб, а також до підтримки їхніх сімей. Ще одним позитивним моментом є створення Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти.

«Обнадійливим є те, що в ухваленому законі прописаний принцип державної підтримки тих сімей осіб, зниклих безвісти, які залишилися без годувальників. Ми хотіли б також наголосити на тому, що владі слід розробити порядок комплексного реагування на багатосторонні потреби сімей осіб, зниклих безвісти, які включають ряд юридичних, адміністративних, фінансових та психосоціальних проблем. МКЧХ готовий продовжувати надавати підтримку для задоволення цих та інших потреб сімей», – додав Ешліманн.

Наразі невідома кількість осіб, зниклих безвісти в результаті конфлікту – за оцінками, з початку 2014 року зникли понад 1500 людей. Порахувати точну кількість важко, оскільки конфлікт досі триває. З цим має зарадити Єдиний реєстр, передбачений законом.

«Також позитивним моментом є те, що закон визнає зникнення безвісти проблемою, яка зачіпає людей незалежно від того, по яку сторону від лінії зіткнення вони живуть. МКЧХ готовий надалі пропонувати свої послуги нейтрального посередника між усіма зацікавленими сторонами», – підкреслив Ешліманн.

Фото – з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелом:

https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2497820-cervonij-hrest-vitae-zakon-pro-pravovij-status-zniklih-bezvisti.html

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *