Цим небезпечним вірусом можна заразитись навіть… при розмові

Україні загрожує спалах поліомієліту, попереджають лікарі. За їхнiми даними, лише половина дітей країни щеплена проти цієї важкої недуги, а отже, йдеться про створення умов для масового поширення вірусу. Підступність цієї хвороби у тому, що потрапити в організм здорової людини вірус може навіть при розмові із співбесідником, котрий не хворіє й не має симптомів поліомієліту…

— Візміть до уваги той факт, що в довкiллi вірус поліомієліту може перебувати до двох тижнів, — застерігає Наталія Тімко, головний позаштатний епідеміолог.

— А де він поширений?

— Аби пояснити, нагадаю про випадок, що стався нещодавно в  Ізраїлі. Тоді світ шокувала новина: фахівці виділили вірус поліомієліту у стічних водах, а ще — у клінічно здорових ізраїльтян. Небезпека полягала в тому, що при контакті з іншими людьми носії могли би передати їм вірус (у такий спосіб вірус міг потрапити й на території інших країн).

За таких обставин до групи ризику входять особи, котрi, на відміну від носіїв (які справді лишаються здоровими), не мають імунного захисту від поліовірусу.

Важливо знати, що вірус поліомієліту потрапляє в організм контактно-побутовим шляхом під час розмови з носієм чи хворим. Здебільшого це стається через немиті руки, тому медики щоразу наголошують на необхідності миття рук із милом. Потрапити в організм людини вірус може з предметами, якими користується хворий (посуд, іграшки), через немиті продукти харчування.

– Як набути захисту проти поліовірусу?

— Єдиним захистом від хвороби є щеплення. Завдяки масштабній кампанії, скерованій на боротьбу з хворобою, упродовж останніх 20 років у країнах ЄС циркуляція дикого поліовірусу зникла. Однак у деяких  державах час від часу стаються спалахи. А йдеться про висококонтагіозний вірус (дуже заразний).

— Чим він загрожує?

— Вірус поліомієліту вражає нервову систему, спинний мозок. Серед наслідків — порушення координації рухів, парези, паралічі, повне знерухомлення людини. Трапляється, через порушення функціонування м’язи починають всихати, тоді одна нога стає коротшою за другу. Можливий параліч діафрагми, наслідком чого є важке порушення дихання. Ураження можуть зазнати оболонки головного мозку.

Тож загалом поліомієліт загрожує інвалідизацією. Але мушу додати: ця  хвороба має високий відсоток летальності. Нагадаю, до групи ризику входять особи, котрi не щепленi. В Україні мова переважно про дітей (бо дорослих свого часу здебiльшого вакцинували).

 

Фото – dobryjlikar.com/article

За джерелом:

http://dobryjlikar.com/article/201707/4131-cym-nebezpechnym-virusom-zarazytys-navit-pry-rozmovi

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *