У центрі Львова безкоштовно протестували на ВІЛ/СНІД усіх бажаючих

Директор Львівського обласного центру громадського здоров’я Мар’яна Служинська  (Maryana Sluzhynska), даючи коментар журналістам, сказала: «Сьогодні 76 осіб дізналися свій ВІЛ-статус. ВІЛ-інфекція- це не вирок, це хронічне захворювання, з яким люди повноцінно живуть донині».


✅У понеділок, 25 листопада, біля будівлі Львівської обласної державної адміністрації, кожен охочий зміг пройти експрес-тестування на ВІЛ/СНІД з 1’2.00 дол 14.00.Захід провели в межах загальнообласної інформаційно-просвітницької профілактичної кампанії щодо активного виявлення хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД з метою збереження їхнього здоров’я та здоров’я інших людей у Львівській області.


✅«На обліку в нашому Центрі знаходиться близько 3700 осіб з ВІЛ-позитивним статусом. За 9 місяців 2019 року ми виявили 327 осіб. В нас спостерігається незначне зниження захворюваності на ВІЛ-інфекцію. Хоча остаточні цифри ми зможемо сказати в кінці року. З кожним роком все більше і частіше звертаються пацієнти, які мають третю або четверту стадію ВІЛ-інфекції. Діагноз ВІЛ-інфекція встановлюється в людей, які захворіли не вчора, не місяць чи рік тому, а які хворіють впродовж 5-7 років, і вони вже звертаються до нас маючи клінічні прояви або симптоми ВІЛ-інфекції. Симптоматично про це довідатись неможливо. Для того, щоб поставити діагноз потрібно пройти тест на ВІЛ-інфекцію, це єдиний метод діагностувати вірус імунодефіциту людини. Тому закликаємо всіх, у кого були епізоди ризикованої поведінки обстежуватись на ВІЛ-інфекцію», – наголосила директор Львівського обласного центру громадського здоров’я Мар’яна Служинська.


✅Як повідомила Мар’яна Служинська, передаватися інфекція може через незахищені статеві контакти, через кров, при вживанні ін’єкційних наркотиків, при використанні нестерильного інструментарію.

Лікування ВІЛ-інфекції є безкоштовним. В області наявна достатня кількість препаратів, тому усіх пацієнтів, в яких виявлено позитивний ВІЛ-статус скеровуватимуть до центру громадського здоров’я, де вони матимуть можливість отримати безкоштовну терапію.

ВІЛ-інфекція – це не є вирок, це хронічне захворювання, з яким люди можуть повноцінно жити протягом багатьох років. В європейському регіоні Україна є серед лідерів поширення ВІЛ-інфекції, після Росії. В нас фіксується пізнє звернення пацієнтів. В Європі 48% звертаються на пізніх стадіях, у нас – більше 60%. «Тому осіб, які мали ризиковану поведінку, закликаємо обстежитись, вчасно звертатись до спеціалістів, адже це допоможе зберегти їхнє здоров’я та життя», – наголошують організатори експрес-тестування.


✅ Благодійний Фонд Салюс Charitable Salus Foundation реалізує проект «Профілактика ВІЛ/СНІДу серед представників уразливих груп», в рамках якого працюємо з такими особами як споживачі ін’єкційних наркотиків і працівники секс-бізнесу. Метою проекту є зменшення шкоди саме для тих людей, які вживають наркотики. Це передбачає, перш за все, забезпечення споживачів стерильними інструментами в обмін на використані. Саме завдяки мобільній амбулаторії ця робота дозволяє нам здійснювати оперативні кроки. Важливим компонентом є тестування і лікування клієнтів. Оскільки ВІЛ-інфекція стосується не тільки уразливих груп, а й загального населення, то сьогоднішня акція пропагує пройти тестування кожному бажаючому», – зазначила керівник проекту «Профілактика ВІЛ/СНІДу серед уразливих груп» Оксана Грушинська.


✅Тестування відбувалося швидкими тестами. Впродовж 15 хв, особа дізнається про свій результат. При негативному результаті надається консультація про шляхи інфікування та безпечну поведінку, при позитивному результаті – людину скеровують у Центр громадського здоров’я. Впродовж двох годин пройшли тестування 76 осіб, ВІЛ-позитивних не виявлено.

Додамо, у Львові тест на ВІЛ можна пройти у свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра, у кабінеті “Довіра” (вулиця Лисенка, 45, з 9:00 до 15:00), кабінетах інфекційних захворювань за місцем проживання.

Фото – учасників тестування

За джерелом:

http://lviv-redcross.at.ua/blog/2019-11-25-18002

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *