У Палаці Мистецтв у Львові відбулося відкриття виставки «Весняний салон»

Днями, традиційно, як і щороку навесні, у Львівському Палаці Мистецтв відбулося відкриття мистецького вернісажу «Весняний салон».

 

“Митці не готують роботи спеціально для виставки. Кожен працює у своїх творчих майстернях а на виставці презентують одну-дві роботи котрі вважають за потрібне”, – сказав на відкритті виставки Олег Микита, голова Львівської обласної організації Національної спілки художників України.

 

 

За його словами основна мета такої виставки побачити себе в виставковому залі та в порівнянні з іншими. “Це не означає, що слід підганяти свою роботу до праць інших митців а навпаки побачити свою оригінальність і плекати її”, – розповів голова ЛОО НСХУ.

 

 

Цьогоріч у виставці бере участь понад сотня художників, кожен з яких представив по дві роботи. Через велику кількість учасників в експозиції можна побачити чи не всі жанри мистецтва та техніки. Експозицію формують без жодних обмежень (за умови лише, що учасниками є члени НСХУ), головно, аби роботи давали можливість відчути весну, її мінливий настрій, побачити всю палітру кольорів емоцій і природи. Роботи повинні спонукати глядачів до добра та позитиву.

 

 

Крім традиційного живопису чи графіки на виставці є також батик, текстиль, шкіра, кераміка, вироби та скульптури зі скла, металу, дерева та багато іншого. На виставці можна побачити також і доробок Заслуженого діяча культури України, професора кафедри монументально-декоративної скульптури ЛНАМ, члена президії Личаківської РО м. Львова ТЧХУ Василя Миколайовича Гурмака.

 

 

Василь Миколайович представлений на виставці медаллю, на якій зображений князь Лев.

 

 

На вернісаж прийшов також й учитель Василя Миколайовича скульптор, приват-доцент ЛНАМ Дарій Іванович Грабар (на знімку – справа), котрому медаль сподобалася. Прощаючись, він побажав своєму учневі успіхів у пошуку нових тем й порадив, як авторові монографії “Медальєрика”, продовжувати розвивати цей напрямок дрібної металопластики у своїй творчості і надалі.

 

 

Триватиме вернісаж аж цілий місяць, щоб чим більше людей змогли оглянути твори українських митців.

Фото – автора і Миколи Гурмака

Ірина Апостолюк,

голова Личаківської РО м. Львова ТЧХУ

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *