У Львівській ОО ТЧХУ в рамках програми ПСП відбувся майстер-клас з вишивки

Сьогодні, 29 березня,  у Львівській ОО ТЧХУ в рамках програми з ПСП відбувся майстер-клас з вишивки.

Українська вишивка — один із видів народного декоративного мистецтва українців; орнаментальне або сюжетне зображення на  тканині, шкірі, виконане різними ручними або машинними швами; один із найпоширеніших видів ручної праці українських жінок і, зокрема, дівчат.

 

 

Вишивку вживають в українському народному побуті передусім на предметах одягу, в основному на жіночих і чоловічих сорочках.  Крім того, вишивки поширені на предметах домашнього вжитку, як наліжники, обруси, наволочки, рушники тощо.

 

 

Група дітей, яка сьогодні прийшла на майстер-клас з вишивки у Червоний Хрест, складалася з дівчат шкільного віку. У неї ввійшли як діти-сироти, так і представники з родин учасників бойових дій на сході України. Вони – учні львівських шкіл: ЗСШ – 65 та ЗСШ – 75.

 

 

 

Провела майстер-клас Уляна Стельмах, координатор  з програми Червоного Хреста з ПСП у Львівській області.

 

 

 

 

«Ми вибрали для майстер-класу, – пояснює Уляна Михайлівна, – найлегший вид вишивки, – хрестиком. Завдання перед юними учасницями – вишити браслет».

 

 

 

Спочатку на заготовці для браслета намалювали орнамент. Потім підібрали для нього кольорові нитки, відповідні голки, і робота закипіла. За дві години робота у більшості юних вишивальниць була завершена. А ті, хто не вклався у час, той завершуватиме браслет у себе вдома. Діти за цей час перезнайомилися, поспілкувалися між собою, подякували Уляні Михайлівні за цікаве і захоплююче заняття, до якого вона їх сьогодні долучила.

 

 

Зазначимо, вишивання має не тільки прикладне значення, але й психологічний аспект. Як жоден вид діяльності, крім рибалки, ця робота заспокоює нервову систему, сприяє зосередженості і допомагає виробляти у собі здатність до стресостійкості.

 

 

Закінчився майстер – клас солодким столом, який спонсорував для юних учасників Червоний Хрест Данії.

Фото – автора,

Ірина Апостолюк,

голова Личаківської РО м. Львова ТЧХУ  

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *