У Львові відбулася Міжнародна конференція з питань безпеки туристів у Карпатському регіоні

У суботу, 17 березня. у м. Львові відбулася Міжнародна конференція з питань безпеки туристів у Карпатському регіоні за участі керівництва ЗШР Червоного Хреста Львівщини «ГОРС».

 

На конференції зробила доповідь керівник управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації Наталія Табака.

 

 

Доповідач презентувала заплановані заходи з гарантування безпеки туристів у межах реалізації Програми розвитку туризму, курортів і рекреації у Львівській області на 2018 рік.

 

 

Організатором конференції виступила громадська організація – Асоціація гірських провідників «Ровінь». Захід провели в рамках реалізації проекту «Карпатська платформа співпраці гірських рятувальників», що реалізується за підтримки Міжнародного Вишеградського Фонду.

 

 

У межах програми міжнародної конференції було представлено діяльність спеціального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій в частині  управління гірськими рятувальниками.

 

 

З доповіддю на тему «Система безпеки в Карпатському регіоні» виступив заступник командира ЗШР Червоного Хреста Львівщини «ГОРС» Володимир Яворівський.

 

 

Гірські рятувальники також дискутували щодо перспективи розвитку діяльності громадських рятувальних формування в Україні.

 

 

Дискусії продовжувалися і в кулуарах. У них активну участь взяли Михайло Володимирович Яворівський – командир ЗШР Червоного Хреста Львівщини «ГОРС», Ігор Олексійович Чуваков, заступник командира 2  СЦШР ДСНС  України у м. Дрогобичі та його колега Ігор Ярославович Журава.

 

 

На конференції було презентовано діяльність гірських рятувальних служб з Польщі, Словаччини, Чехії.

 

 

Польські гірські рятувальники (GOPR) стверджували, що 90% часу, який витрачається на пошуки людини, йде на стратегію цих пошуків, організацію логістики рятувальників, збір і аналіз інформації, чим, до речі, займається поліція. І тільки 10% часу йде на самі «польові роботи».

 

 

Ще іноземні учасники зауважили, що для карпатського регіону ідеальними є групи з трьох рятувальників. І треба сказати, що у залі ця точка зору знайшла багато прихильників.

 

 

У конференції взяли участь 60 представників різних зацікавлених організацій, а саме:

 

На конференції були також представники туристичного бізнесу та діючих гірських рятувальників.

Європейські партнери готові поділитись досвідом діяльності добровільних гірських пошуково-рятувальних служб та моделями співпраці з органами державної влади.

Результатом конференції стане підписаний меморандум про співпрацю між усіма зацікавленими органами влади, організаціями, службами та фізичними особами в Україні (які взяли участь у конференції і не тільки).

Також усіх учасників буде об’єднано в групу на сторінці проекту Project “Carpathian Mountain Rescue Cooperation Platform” («Карпатська платформа співпраці гірських рятувальників»), де  в режимі реального часу рятувальники зможуть спілкуватись, висловлювати свої думки та пропозиції щодо об’єднання та домовлятись про здійснення реальних кроків щодо поліпшення стану безпеки туристів у Карпатському регіоні.

Спільні навчання дозволять розробляти спільні дії в надзвичайних ситуаціях: лавини, гірські повені тощо; створити механізми обміну інформацією (запобігання аваріям, реагування, допомога). Зібрана та поширена серед туристів та гірських провідників інформація про пошуково-рятувальні пункти, пункти швидкої допомоги, туристичні притулки в гірських районах України, Польщі, Словаччини, Чехії буде корисна для тисяч туристів, котрі подорожують у Карпатах круглий рік.

 Організатори висловловили подяку всім небайдужим, які долучились до підготовки та проведення Міжнародної конференції, а особливо International Visegrad Fund за фінансову підтримку, відділу з питань міжнародних зв’язків, інвестицій та проектної діяльності Івано-Франківської обласної ради в особі Nataliya Gasyuk за ідею проекту та пошук партнерів, Управлінню туризму та курортів Львівської ОДА Lviv Region в особі Natalya Tabaka, правлінню Асоціації гірських провідників “Ровінь” Ivan Gorbatso, Lyubov Gorbatso, Олександр Шевченко, Осип Тарасович, Олександр Нужний, Alex Andr, Masza Kalasznikowa; Arina Lepetiukh та Kateryna Zvarych – за переклад та можливість порозумітись, а також Oleksandr Oliynyk за професійні фото під час конференції.

 

 

Отож, Платформу для співпраці гірських рятувальників в Карпатському регіоні в рамках проекту за фінансової підтримки International Visegrad Fund -закладено!

 

 

Приємно, що у цій грандіозній справі, є коло таких питань, які може і повинен вирішувати Червоний Хрест.

Фото – Олександра Олійника

Прес-служба Львівської ОО ТЧХ України

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *