У Львові Червоний Хрест відзначає 100-річчя ТЧХУ: Флешмоб з надання першої допомоги

Сьогодні  у Львові відбувся флешмоб, який організували волонтери і працівники Червоного Хреста з нагоди 100-річчя ТЧХУ.

На честь столітнього ювілею проводяться урочисті засідання, велопробіги, виставки, семінари, тренінги, флешмоби та багато інших добрих справ, які притаманні організаціям Товариства. У Львові перед тим, як запросити гостей на урочисте засідання у Великій сесійній залі у Ратуші, волонтери вирішили провести флешмоб з першої допомоги  для всіх бажаючих.

 

 

На флешмобі Червоного Хреста, який відбувся сьогодні на площі Ринок перед старовинною будівлею міської Ратуші,  тренер з першої допомоги Орест Юзьків відігравав головну роль. А все тому, що він не тільки професіонал високого класу, але і володіє прекрасними педагогічними здібностями.

«Перша допомога, – пояснював учасникам флешмобу п. Орест, – це комплекс негайних заходів, які проводяться людині, що раптово захворіла або постраждала внаслідок нещасного випадку, на місці пригоди та під час її доставки у медичний заклад».

 

 

Люди йшли і йшли до п. Ореста за консультаціями. Хто за дитячим травматизмом, хто за доглядом за людьми похилого віку, а хто просто скаржився на погане самопочуття від негараздів на сонці, які спричинили на землі потужні магнітні бурі.

 

 

«Перша допомога, – розповідав присутнім п. Орест, – передбачає швидке звільнення потерпілого від впливу загрозливого фактора, надання долікарської допомоги, виклик бригади швидкої медичної допомоги або доставки потерпілого до медичного закладу».

 

 

Роль ведучої успішно виконала Уляна Стельмах, інструктор з першої допомоги Червоного Хреста, голова Залізничної РО м. Львова ТЧХУ.

 

 

Допомагала  їй Ірина Валько, тренер з першої допомоги Червоного Хреста, старша медична сестра Львівської ОО ТЧХУ. Загальне ж керівництво благодійною вуличною акцією взяв на себе особисто голова Львівської ОО ТЧХУ Валентин Мойсеєнко.

 

 

Стараннями обох ведучих незабаром біля Ратуші вже яблуку не було де впасти. Їх зустрічала провідний спеціаліст ЛОО ТЧХУ Алла Саченко, яка роздавала інформаційно-пропагандистську літературу, давала консультації з актуальної проблематики, запрошувала стати передплатником журналу “Вісник Червоного Хреста України”.

 

 

Серед слухачів були студенти 2 курсу, які у майбутньому стануть юристами, з Львівського технологічного коледжу Національного університету «Львівська політехніка».

 

 

Прийшли на флешмоб також і майбутні медичні сестри, а нині студенти 3-го курсу медичного коледжу ЛНМУ ім. Данила Галицького . Вони – волонтери ЛОО ТЧХУ.

 

 

Не оминули нинішню подію і молоді мами з малятами. Доки матусі навчалися першій допомозі, діти забавлялися сувенірними горнятками, виготовленими спеціально для відзначення знаменного ювілею Товариства.

 

 

Пізніше, коли мами повернулися до малят, то з подивом зауважили, що їх діти не марнували часу, а також долучилися до корисної науки і пробують свої сили на підручних засобах, яким виявився забутий кимось манекен.

 

 

Організувала флешмоб Ніна Добренька, директор МСЦ Львівської ОО ТЧХУ, відповідальна за організацію навчання першій допомозі серед населення, а також за розгортання Служби розшуку на Львівщині.

 

 

«Ситуації, що вимагають надання екстреної медичної допомоги, – пояснила Ніна Іванівна учасникам акції, – виникають, як правило, несподівано. В основному це відбувається в умовах дефіциту часу та за відсутності поряд з нами осіб зі спеціальною медичною освітою. У цих випадках важливо не піддаватися паніці, діяти швидко й рішуче, тому що в такі моменти важлива кожна секунда».

 

 

Справді, вже давно відомо про існування так званої «золотої години» – того часу, коли постраждалому можна надати найбільш дієву першу допомогу. Саме в такі моменти здоров’я людини, що потрапила в несподіване критичне становище, перебуває між життям і смертю.

 

 

«Пояснюється це тим, що максимальні компенсаторні функції організму людини при виникненні раптових і серйозних ушкоджень можуть ефективно підтримувати стабільний стан приблизно протягом однієї години. – констатував Орест Юзьків. – Саме протягом першої години після настання нещасного випадку надання першої  допомоги є найбільш ефективним і дозволяє мінімізувати розвиток небезпечних ускладнень».

 

 

“Засвоєння прийомів надання першої долікарської допомоги хворим та постраждалим у надзвичайних ситуаціях є одним з найважливіших обов’язків кожної людини”, – підкреслила Ірина Апостолюк, голова Личаківської РО м. Львова ТЧХУ.

 

 

Завершився флешмоб роздачею буклетів і листівок про правила і прийоми надання першої допомоги, а також про діяльність і місце перебування Служби розшуку ЛОО ТЧХУ.

Фото – Ірини Дзіклевич та Наталії Мойсеєнко

Прес-служба Львівської ОО ТЧХУ

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *