У Львові розпочала роботу Міжнародна науково-практична конференція «Щастя та цивілізаційний розвиток» (ВІДЕО)

Як ми уже повідомляли, 14-15 листопада у Львові працюватиме Міжнародна науково-практична конференція на тему: «Щастя та цивілізаційний розвиток».

 

До учасників конференції з вітальним словом звернувся Сергій МАКСИМЕНКО , доктор психологічних наук, професор, академік НАПН України, директор Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України.

 

 

Відкрив і вів конференцію у перший день роботи Ігор Держко, доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри філософії та економіки Львівського  національного медичного університету імені Данила Галицького, член Президії і Правління Львівської обласної організації Товариства Червоного Хреста України.

 

 

У залі присутні провідні спеціалісти з філософії, психології, психіатрії, медичного права, військової медицини, мистецтвознавства і музикознавства. Були тут журналісти, лікарі з міських і обласних медичних закладів, а також волонтери і працівники Червоного Хреста, котрі щодня мають можливість переконатися у спілкуванні із знедоленими, яким важливим для кожної людини є особисте щастя.

Організатори:

Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького

Інститут психології імені Г.С. Костюка НАПН України

Український інститут дослідження щастя

Львівський психоаналітичний інститут  ментального здоров’я

НДІ державного будівництва та місцевого самоврядування

Львівська лабораторія прав людини і громадянина

Світова Федерація Українських Лікарських Товариств

Інститут Народознавства НАН України

 

Почесні гості конференції:

 

Dr Dan Haybron

Saint Louis University, St. Louis, USA

Department of Philosophy

 

Dr Ladislav Kováč,

Comenius University, Bratislava, Slovakia

Department of Biochemistry

 

 

Щастя набуло надзвичайно вагомого значення у житті сучасної людини. Щастя стає об’єктом нейронаукових та психологічних досліджень. Зв’язок щастя з цінностями, мораллю, та свободою провокує складні проблеми у філософії. Щастя і людське процвітання стає справжнім критерієм економічного та соціального розвитку.

Валове національне щастя та індекс щасливої планети чітко і ясно фіксують цей факт. Створення міністерств щастя та інститутів дослідження щастя у різних країнах світу ілюструє зростання суспільного та наукового зацікавлення явищем щастя. В Україні піонером новації виступила Херсонська обласна державна адміністрація, яка нещодавно створила у себе нову структуру, – Службу щастя, в якій буде працювати 7 осіб.

Конференція покликана створити український майданчик для міждисциплінарної міжнародної дискусії про щастя та привернути наукову та суспільну увагу до актуальності проблеми щастя в Україні.

 

 

Головні теми, які у своїх доповідях висвітлили учасники конференції:

 1. Філософія щастя:
 • історико-філософський аналіз;
 • евдемонізм та неоарістотелівська етика у сучасній філософії;
 • щастя в масовій культурі та субкультурах;
 • аскетизм та релігійне трактування щастя;
 • щастя і свобода;
 • щастя та права людини.
 1. Нейропсихологія щастя.
 2. Позитивна психологія.
 3. Щастя та здоров’я у медицині.
 4. Щастя та економічний розвиток.
 5. Щастя та соціально – політичний розвиток.
 6. Щастя у системі освіти.

Переповісти зміст усіх виступів у короткому репортажі просто неможливо. Організатори заходу обіцяють згодом випустити у світ збірник матеріалів конференції, де можна буде детально з ними ознайомитися.

 

 

Зупинимося тільки на виступі Ірини Сенюти, доктора юридичних наук, завідувачки кафедри медичного права Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, членкині Президії Личаківської районної організації Товариства Червоного Хреста України у м. Львові.

На своїй сторінці у соцмережі Facebook Ірина Ярославівна сьогодні розмістила відгук про конференцію, на якій виступила із змістовною доповіддю.

«Цікава нагода виступити і поділитись своїми міркуваннями щодо щастя у межах доповіді на тему ‚Щастя і правова медицина: пошук балансу‘. Отож, обговорювали баланс щастя і здоров’я, щастя і професію лікаря, а також правову медицину та щастя, з використанням, зокрема, судової практики у цьому контексті», – зазначила Ірина Ярославівна.

 

 

Далі п. Ірина продовжує: «Захід особливий своєю мультидисциплінарною аудиторією, адже поєднала лікарів, митців, психологів, правників, які в унісон говорили про таку просту та водночас складну категорію – щастя!
У кожного формула своя, але бути щасливим – це рішення, яке приймаємо ми, адже джерелом щастя є Людина, промінчики енергії щастя якої світять для інших!

Дякую щиро Ігор Держко за запрошення, мультидисциплінарний креатив та цікаві тематики заходів».

Завершиться конференція 15 листопада. В її рамках відбудеться круглий стіл “Права людини: філософські, теоретико – юридичні та соціальні виміри”.

Фото – автора

Ірина Апостолюк,

голова Личаківської РО м. Львова ТЧХУ,

членкиня Правління Львівської ОО ТЧХУ

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *