У Львові на фестивалі Docudays UA покажуть фільми про права людини

У межах фестивалю на Львівщині відбудуться 24 відкриті заходи.

XV Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно відбудеться у Львівській області з 18 жовтня по 18 листопада під гаслом «Рівні рівності». На Львівщині відбудуться 24 відкриті заходи: 21 – у Львові, 3 – у містах і селах області. Загалом відбудеться понад 50 спеціальних подій для школярів, освітян, студентів, юридичної спільноти, активістів та іншої глядацької аудиторії.

Співкоординаторка Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA у Львівській області, директорка ГО «Патронус» Ніна Хома у вступному слові зазначила: «Ця тема для нас є важливою, тому що без розуміння фундаментального поняття «рівності» на практиці буде важко говорити про захист конкретних прав людини на рівні держави та захищати їх».

Цьогорічна програма Docudays UA присвячена групам людей, що найчастіше стикаються з нерівністю, зазнають дискримінації в суспільстві.

На Львівщині відбудуться 24 відкриті заходи. До прикладу, вже 18 жовтня о 18:30 у Меморіальному музеї тоталітарних режимів відбудеться показ фільму «Зворотній бік усього» сербської режисерки Міли Турайлич.

«Наш музей не випадково є локацією для відкриття фестивалю. Історія режисерки розповідає про її сімейну квартиру. Одного дня один режим поділив квартиру навпіл і довгий час одночасно «за стіною» проживали прибічники опозиційних режимів. Змінювалася країна, змінювалися люди, змінювалася сама квартира. Основна експозиція музею, над якою ми працюємо, розповідатиме про повоєнну львівську квартиру 39-го року і історію її мешканців. А після фільму ми привідчинимо її двері і обговоримо фільм і, власне, львівський контекст», — розповіла директорка Меморіального музею тоталітарних режимів «Територія Терору» Ольга Гончар.

У Національному музеї-меморіалі «Тюрма на Лонцького» організують низку заходів для дітей, а також дискусії на тему декомунізації. Тут покажуть фільм «Вихідний». Окрім того, планується прикладний майстер-клас на тему психологічної реабілітації воїнів, що повернулися із зони бойових дій на сході України.

Також фільми фестивалю можна буде побачити у рамках Бієнале довіри у Львові, а у Львівському драматичному театрі ім. Лесі Українки відбудеться зустріч із Пьотром Армяновським — режисером фільму «Гірчиця у садах» та головною героїнею стрічки.

Також під час фестивалю Управління юстиції поширюватиме інформаційні матеріали про булінг, а Освітній центр із прав людини представлятиме фільм «Моя щаслива непроста родина» нідерландської режисерки Тесси Луїзи Поп про право на життя «некласичних» для традиційного дискурсу родин. Також відбудуться різні освітні заходи: тренінг «Як працювати з дітьми, які представляють меншини» для освітян, семінар «Дискримінація за ознакою статі. Застосування рішень Європейського суду з прав людини у юридичній практиці.

«Дві третіх програми кінопоказів залишаються безкоштовними, проте у рамках експерименту цьогоріч деякі покази будуть платними. Зібрані кошти від продажу квитків будуть спрямовані на покриття витрат локацій для проведення фестивалю. Продаж квитків уже розпочався на сайті Gastroli.ua», – резюмувала Ніна Хома.

Розклад показів та анонси фільмів, які покажуть на Львівщині, можна переглянути за посиланням.

До слова, з жовтня до грудня найцікавіші документальні стрічки про права людини побачать мешканці 22-х областей України.

Фото – з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелом:

https://zaxid.net/u_lvovi_na_festivali_docudays_ua_pokazhut_filmi_pro_prava_lyudini_n1467563

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *