У Львові за участю ЛОО ТЧХУ відзначають 30-річчя Союзу осіб з інвалідністю України

Сьогодні, 20 листопада, у Львові відзначили 30-річчя Львівської обласної

асоціації Всеукраїнської організації Союз осіб з інвалідністю України.

Усіх присутніх у клубі ім. Гната Хоткевича, де проходили урочисті збори, привітав заступник голови Львівської облдержадміністрації Тарас Грень.

«Дякую вам, перш за все, за вашу сміливість та мужність. Я в житті керуюсь правилом: ми є тим, що ми робимо. Тож вірте в себе, в свої сили, будьте завжди впевненими у тому, що ви обов’язково зробите все від вас залежне. Вірте в те, що ви можете здолати будь-які перешкоди та бар’єри», – наголосив Тарас Грень.

Промовець від обласної влади вручив також активним членам організації нагороди Львівської ОДА.

Зазначимо, що громадська організація «Львівська обласна асоціація Всеукраїнської організації Союз осіб з інвалідністю України» є однією з найбільших громадських організацій, які опікуються людьми з інвалідністю Львівщини, має місцеві осередки у всіх районах і містах області.

Основною метою діяльності є сприяння забезпечення особам з інвалідністю правового захисту і соціальної підтримки, адаптації в суспільство в усіх сферах діяльності.

Львівська обласна асоціація інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів “Союз організацій інвалідів “України” (ЛОАІ ВОІ СОІУ) створена у вересні 1989 року і є однією з перших заснованих в незалежній Україні громадських організацій інвалідів, яка опікується інвалідами загального захворювання.

Основною метою діяльності ЛОАІ ВОІ СОІУ є задоволення та захист законних соціальних, економічних, вікових та інших спільних інтересів своїх членів відповідно до Конституції України і Конвенції ООН «Про права інвалідів».

Сьогодні ЛОАІ ВОІ СОІУ об’єднує 35 міських і районних асоціацій і товариств інвалідів, що є юридичними особами, до яких входять понад 70 тисяч інвалідів Львівської області. В структурі обласної асоціації працює організаційний, інформаційно-аналітичний, юридичний відділи.

Всі ці роки Червоний Хрест Львівщини підтримує партнерські зв’язки з ЛОАІ ВОІ СОІУ. І в цей урочистий день його представники прибули на свято в особі голови Львівської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Валентина Мойсеєнка та членкині НК ТЧХУ, голови міської МО ТЧХУ м. Червонограда Марії Горошко.

З вітальним словом зі сцени клубу ім. Г. Хоткевича, де відбувалося урочисте засідання, звернувся до присутніх Валентин Мойсеєнко. Він побажав усім міцного здоров’я і процвітання, а голові організації Оксані Кіяновській вручив від імені Червоного Хреста Львівщини Грамоту й живі квіти.

Зал на цю подію відповів бурхливими аплодисментами. Адже дружба Червоного Хреста і Львівської обласної організації осіб з інвалідністю має також 30 років.

Так вже історично склалося, що Юрій Погоріляк, перший голова ЛОАІ ВОІ СОІУ на час заснування організації в 1989 р. суміщав дві посади: голови Львівської обласної організації Товариства Червоного Хреста України та голови новоутвореної обласної організації осіб з інвалідністю.

Автору ж цих рядків довелося реєструвати з групою волонтерів Червоного Хреста офіційну газету нової організації. Тож з самого початку вона носить назву «Повір у себе», яку колективно підбирали для неї в офісі Червоного Хреста Львівщини.   

Про це завжди пам’ятають в обох організаціях і дружба та партнерство між ними тут ніколи не ставилися під сумнів. Вона тільки міцніла і посилювалася з року у рік.

До всього вище сказаного додамо, завтра з нагоди 30-річного ювілею громадської організації «Львівська обласна асоціація Всеукраїнської організації Союз осіб з інвалідністю України» у Палаці культури імені Гната Хоткевич відбудеться  гала-концерт.

Фото – автора

Ірина Апостолюк,

голова Личаківської РО м. Львова ТЧХУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *