У кінотеатрах частина місць стане доступною для людей з інвалідністю, – Лев Парцхаладзе

З 1 квітня вступає в дію важливий ДБН щодо інклюзивності будівель і споруд.

Вони містить близько 100 якісних змін змін для безпеки і комфорту кожного, у першу чергу, людей з інвалідністю з порушеннями опорно-рухового апарату, зору, слуху, розумової діяльності та інших маломобільних груп: людей похилого віку, батьків з маленькими дітьми, вагітних жінок.

У нових нормах, серед іншого, прописано обов’язкову вимогу щодо створення безбар’єрного доступу у закладах культури. Про це написав заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

Зокрема, у проекті нового ДБН В.2.2-16:20ХХ «Культурно-видовищні та дозвіллєві заклади» пропонується обов’язково проектувати частину місць у залах кінотеатрів, концертних установ, у тому числі, театрів, філармоній, опер тощо доступними для людей з інвалідністю.

 

Згідно із запропонованими змінами, кількість місць для осіб з інвалідністю на кріслах колісних в залах для глядачів слід визначати з розрахунку – 1-1,5% від загальної місткості, але не менше 2-х місць у залах загальною кількістю до 200 місць. Проект ДБН розробляється ПАТ «КиївЗНДІЕП».

«У Відні чи Лондоні люди з інвалідністю можуть вільно відвідувати театри, концерти улюблених груп, ходити з друзями чи сім’єю в кіно. Адже доступ до цих будівель облаштований до їх потреб, є зручні доступні місця. Нам потрібно переймати цей досвід і створювати реальний безбар’єрний простір в усіх громадських закладах. Тому в проекті нового ДБН щодо закладів культури пропонується ввести норму – робити частину місць у кінозалах, театрах та операх зручних для людей з інвалідністю. Так має бути!», – написав Лев Парцхаладзе.

Нагадаємо, Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Фото – з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелом:

https://zik.ua/news/2019/02/06/u_kinoteatrah_chastyna_mists_stane_dostupnoyu_dlya_lyudey_z_invalidnistyu__lev_1504259