Уряд схвалив Концепцію розвитку гірських територій в Україні

Кабінет міністрів схвалив Концепцію розвитку гірських територій українських Карпат на 2019-2027 роки. Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні 3 квітня п.р.

Про це передає агенція новин УНН.

“Розвиток гірських регіонів України – безумовно додатковий потенціал нашої держави. Зокрема, у напрямку розвитку туризму, інфраструктури, ІТ-сфери, а також розвитку людського потенціалу. Наша ключова мета – перетворити гірські території на успішні та інвестиційно привабливі”, – зазначив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.

З його слів, це можливо через впровадження нових підходів до розвитку інфраструктури, медицини, туризму, започаткування нових виробництв, створення робочих місць, посилення економічної співпраці і освітнього напрямку, підвищення транспортної і інформаційної доступності, активізації міжрегіонального і транскордонного співробітництва.

“Така маршрутна карта, яка закладена у Концепції розвитку цих територій, наблизить виконання стратегії ЄС щодо Карпатського регіону і дасть поштовх вивести гірські райони на якісно новий рівень”, – додав віце-прем’єр.

 

 

Він також поінформував, що гірські території Карпатського регіону – Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська та Чернівецька області – завжди перебували в зоні особливої уваги держави. Це територія у майже 60 тис. кв. км, з 715 гірськими населеними пунктами, переважна більшість з яких – 94 % – це села, у яких проживає майже 978 тис. осіб.

При цьому він додав, що Концепція базуватиметься на чотирьох основних пріоритетах:

  • формуванні конкурентної економіки гірських територій;
  • розбудові транспортної, виробничої та соціальної інфраструктури;
  • розвитку туристичного потенціалу;
  • забезпечення екологічної безпеки.

Довідково:

 

 

Нагадаємо, у 2017 році Україна разом з європейськими партнерами розпочала створення макрорегіональної Стратегії ЄС для Карпатського регіону, реалізація якої сприятиме розвитку гірських територій країн – учасників Стратегії. Активну участь у цій важливій державної ваги справі бере ЗШР Львівської ОО ТЧХУ «ГОРС».

Фото – ЗШР ЛОО ТЧХУ «ГОРС»

За джерелом:

https://www.unn.com.ua/uk/news/1790840-uryad-skhvaliv-kontseptsiyu-rozvitku-girskikh-teritoriy-v-ukrayini

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *