Українські медики занепокоєні новим штамом вірусу грипу, який є підвидом “свинячого”

Україні офіційно повідомили про початок сезону захворювання на грип та гострі респіраторні інфекції.

За даними Центру грипу та ГРВІ, найчастіше хворіють діти до 14 років. Найвищий показник захворювання зареєстровано в Київській області, найменший — в Одеській, пише в газеті Експрес Олег Назар, директор Центру клінічної імунології.

У цьому епідемічному сезоні в Україні циркулюватимуть три типу вірусу – “Мічиган”, “Гонконг” та “Брісбен”.

– Цього року ми знову зустрінемося з сумнозвісним гонконзьким грипом, який призвів до летальних випадків минулого епідсезону. Зокрема, рівно рік тому він став причиною смерті 13-річного хлопчика: у дитини була висока температура, яку не могли збити жарознижувальними препаратами. Матір хлопчика тричі викликала “швидку”, а коли хлопця доправили до лікарні, він помер у реанімації.

Це підвид пташиного грипу, який через мутацію став заразним для людини. Цього епідсезону Україну також очікує епідемія гонконзького грипу, але, оскільки українці зіткнулися з ним минулого року, він не має бути надто агресивним.

А от занепокоєння викликає штам вірусу грипу А/Мічиган – новий для українців. Цей грип характерний швидким та важчим перебігом, спричиняє більше ускладнень. Він належить до типу А (H1N1), тобто є підвидом “свинячого грипу”. Виникає побоювання, що саме “мічиганський грип” спричинить епідемію в Україні.

Щодо грипу типу В, то зазвичай він епідемій не викликає і минає у легшій формі.

Зазвичай симптоми грипу з’являються раптово. Найчастіше – різке підвищення температури тіла (більше як 38 градусів), біль голови, біль у м’язах, біль у горлі, кашель, нежить.

Якщо стан погіршується, не зволікайте з госпіталізацією – викликайте “швидку”, якщо людині стало важко дихати, температура не спадає впродовж довгого часу, з’явилась надмірна сонливість чи збудження, показники артеріального тиску нижчі від норми. Ці симптоми грипу ігнорувати не можна — продовжувати лікування вдома дуже небезпечно.

Як захиститися від грипу? Способом специфічної профілактики є щеплення, яке варто робити вже зараз – імунітет після введення вакцини формується через 7-14 днів.

Щодо неспецифічної профілактики, то вона передбачає вживання вітамінів, імуностимуляторів, раціон з високим вмістом білка (саме з амінокислот білків виробляються імуноглобуліни, які борються з вірусом), свіжих овочів та фруктів (особливо цитрусових). Намагайтеся рідше користуватися громадським транспортом, адже ризик заразитися в обмеженому просторі з великою кількістю людей – найвищий.

До речі, багато хто вважає: якщо перехворів на грип минулого року – не захворієш цього. Це не завжди так. Скажімо, якщо це був важкий грип, він справді може утворити імунітет на 15-10 років чи навіть пожиттєво, проте лише проти цього підтипу вірусу. А якщо у людини був легкий перебіг, вона може захворіти на той самий вірус і наступного року. Я вже не кажу, що щороку приходять нові типи вірусів, проти яких населення не має імунітету – от як “Мічіган”. Тому не слід легковажити.

Фото – з відкритих джерел в Інтернеті
За джерелом:

http://expres.ua/news/2017/11/12/271349-ukrayinski-medyky-zanepokoyeni-novym-shtamom-virusu-grypu-pidvydom

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *