ТЧХУ та рятувальники Запоріжжя – проводять фокус-групи в рамках проекту цивільного захисту населення «ProVoice»

Рятувальники Запорізького гарнізону вже понад 15 років проводять спільну профілактичну роботу із Запорізькою ОО ТЧХУ аби попередити виникнення нежданих надзвичайних подій.

Це і практичні заняття з відпочивальниками під час оздоровчого сезону, проведення широкомасштабних акцій на кшталт «Запобігти. Врятувати. Допомогти», де десятки тисяч гостей та жителів міста мають змогу пригадати набуті знання з основ безпеки життєдіяльності та отримати нову корисну інформацію.

Окремим напрямком роботи є запобігання травмуванню та загиблі дітей під час нештатних подій. Протягом навчального року та у канікулярний період проводяться Дні та Місячники безпеки у закладах освіти та оздоровлення влітку.

12 липня на базі Запорізької ОО ТЧХУ рятувальники взяли участь у фокус-групі при підтримці Австрійського Червоного Хреста і обговорили посилення співпраці у напрямку сприяння обізнаності та готовності населення реагувати на НС різноманітного характеру.

Фокус-группа була проведена у рамках проекту “Посилення ролі волонтерів і населення в галузі цивільного захисту (ProVoice)”.

 

 

Участь в обговоренні взяли представники громадських організацій, волонтери та внутрішньо-переміщені особи, які наразі є активістами обласного осередку ТЧХ.

Мета даного заходу – оцінити рівень обізнаності та готовності населення до можливих надзвичайних ситуацій для їх подальшого підвищення в рамках проекту. Учасники фокус-групи – волонтери та співробітники Запорізької обласної організації Товариства Червоного Хреста України, представники державних органів та Державної служби України з надзвичайних ситуацій, представники різних верств населення у різних вікових категоріях – заповнили спеціальний опитувальник із запитаннями щодо цивільного захисту.

За словами представників ДСНС, у Запорізькій області визначені 19 потенційних ризиків, від снігових заметів до прориву Дніпровської ГЕС. Тому, безумовно, населення має знати, як поводитися для того, щоб попереджувати надзвичайні ситуації та ефективно діяти у разі їхнього виникнення.

Новий проект “ProVoice” побудований на співробітництві партнерів, які працюють у сфері попередження і реагування на надзвичайні ситуації, щоб у партнерстві посилити потенціал, оцінити напрацювання у сферах волонтерського менеджменту та обізнаності населення щодо реагування на НС.

Наразі проводиться оцінка даних аспектів в Україні: результати фокус-групи будуть відправлені в Інсбрукський Університет (Австрія) для аналізу та для розробки методичних рекомендацій у цьому напрямку, які будуть адаптовані до реалій нашої держави і сприятимуть проведенню ефективного інформування населення.

 

 

Раніше подібна фокус-група була проведена у Києві, 3 липня.

Така сама соціологічна оцінка ситуації із захистом цивільного населення проводиться в даний час також і в Молдові та Білорусі.

 

Наш коментар:

Висновки, які зроблять соціологи в Інсбруку, будуть стосуватися й інших областей України. Тому можна говорити вже зараз, що ми є свідками початку Всеукраїнської акції за підтримки Австрійського Червоного Хреста щодо поліпшення захисту цивільного населення від надзвичайних ситуацій. На це і спрямований проект “ProVoice”.

Детальніше про проект “ProVoice” можна дізнатися  за посиланням – http://redcross.org.ua/wp-content/uploads/2018/06/Fact-sheet.pdf.

 

Фото – прес-служб  ТЧХУ, Запорізької ОО ТЧХУ та  ГУ ДСНС в Запорізькій області

За джерелами:

http://zp.dsns.gov.ua/ua/Ostanni-novini/12339.html

http://redcross.org.ua/2018/07/%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%82%D1%8C-%D1%84%D0%BE%D0%BA%D1%83%D1%81-%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%BF%D0%B8-%D1%83-%D1%80%D0%B0

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *