Рятувальники Запорізького гарнізону вже понад 15 років проводять спільну профілактичну роботу із Запорізькою ОО ТЧХУ аби попередити виникнення нежданих надзвичайних подій.
Це і практичні заняття з відпочивальниками під час оздоровчого сезону, проведення широкомасштабних акцій на кшталт «Запобігти. Врятувати. Допомогти», де десятки тисяч гостей та жителів міста мають змогу пригадати набуті знання з основ безпеки життєдіяльності та отримати нову корисну інформацію.
Окремим напрямком роботи є запобігання травмуванню та загиблі дітей під час нештатних подій. Протягом навчального року та у канікулярний період проводяться Дні та Місячники безпеки у закладах освіти та оздоровлення влітку.
12 липня на базі Запорізької ОО ТЧХУ рятувальники взяли участь у фокус-групі при підтримці Австрійського Червоного Хреста і обговорили посилення співпраці у напрямку сприяння обізнаності та готовності населення реагувати на НС різноманітного характеру.
Фокус-группа була проведена у рамках проекту “Посилення ролі волонтерів і населення в галузі цивільного захисту (ProVoice)”.
Участь в обговоренні взяли представники громадських організацій, волонтери та внутрішньо-переміщені особи, які наразі є активістами обласного осередку ТЧХ.
Мета даного заходу – оцінити рівень обізнаності та готовності населення до можливих надзвичайних ситуацій для їх подальшого підвищення в рамках проекту. Учасники фокус-групи – волонтери та співробітники Запорізької обласної організації Товариства Червоного Хреста України, представники державних органів та Державної служби України з надзвичайних ситуацій, представники різних верств населення у різних вікових категоріях – заповнили спеціальний опитувальник із запитаннями щодо цивільного захисту.
За словами представників ДСНС, у Запорізькій області визначені 19 потенційних ризиків, від снігових заметів до прориву Дніпровської ГЕС. Тому, безумовно, населення має знати, як поводитися для того, щоб попереджувати надзвичайні ситуації та ефективно діяти у разі їхнього виникнення.
Новий проект “ProVoice” побудований на співробітництві партнерів, які працюють у сфері попередження і реагування на надзвичайні ситуації, щоб у партнерстві посилити потенціал, оцінити напрацювання у сферах волонтерського менеджменту та обізнаності населення щодо реагування на НС.
Наразі проводиться оцінка даних аспектів в Україні: результати фокус-групи будуть відправлені в Інсбрукський Університет (Австрія) для аналізу та для розробки методичних рекомендацій у цьому напрямку, які будуть адаптовані до реалій нашої держави і сприятимуть проведенню ефективного інформування населення.
Раніше подібна фокус-група була проведена у Києві, 3 липня.
Така сама соціологічна оцінка ситуації із захистом цивільного населення проводиться в даний час також і в Молдові та Білорусі.
Наш коментар:
Висновки, які зроблять соціологи в Інсбруку, будуть стосуватися й інших областей України. Тому можна говорити вже зараз, що ми є свідками початку Всеукраїнської акції за підтримки Австрійського Червоного Хреста щодо поліпшення захисту цивільного населення від надзвичайних ситуацій. На це і спрямований проект “ProVoice”.
Детальніше про проект “ProVoice” можна дізнатися за посиланням – http://redcross.org.ua/wp-content/uploads/2018/06/Fact-sheet.pdf.
Фото – прес-служб ТЧХУ, Запорізької ОО ТЧХУ та ГУ ДСНС в Запорізькій області
За джерелами:
http://zp.dsns.gov.ua/ua/Ostanni-novini/12339.html