Технічний директор країни: в Україні з’явиться нова посада

У функції техдиректора країни буде входити вибір і реалізація єдиної IT-інфраструктури держави.

Міністерство цифрової трансформації створює посаду технічного директора країни, який буде відповідати за дотримання принципів єдиної архітектури IT-інфраструктури держави.

Про це заявив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, повідомляє у вівторок, 24 грудня, Internetua.

Зазначається, що таку заяву він зробив на зустрічі керівництва Міністерства цифрової трансформації і народних депутатів-членів Комітету Верховної Ради України з питань цифрової трансформації.

“Ми пішли шляхом цивілізованих держав, і вже скоро з’явиться посада технічного директора країни. Це людина, яка скаже, яка у нас архітектура, які технології ми вибираємо, як ми переходимо із “заліза” в “хмару” тощо. Ми окремо будемо презентувати її і її бачення щодо архітектури всієї країни. Мені здається, це дуже важливий крок, тому що у нас з’явиться рефері, який скаже, що це добре, а це – погано”, – розповів міністр.

Посада технічного директора країни буде заснована при Міністерстві цифрової трансформації, яке зараз визначає коло обов’язків співробітника, котрий зайняв її. Попередньо відомо, що він повинен бути відповідальним і стояти на захисті певної єдиної IT-інфраструктури держави. З його допомогою необхідно розробити єдину архітектуру, щоб їй відповіли всі ініційовані проекти.

Технічний директор повинен виконувати функцію технічної експертизи дотримання у всіх проектах єдиних правил і єдиної архітектури, забезпечувати сталість і оновлення цієї архітектури, її розвиток на технічному рівні.

У Мінцифрі також створюють посади директорів із цифрової інформації в регіонах і при міністерствах. У міністерствах ці люди будуть відповідати за цифрову трансформацію конкретної галузі (охорони здоров’я, освіти і тощо). У регіонах вони будуть розвивати ці зміни в рамках певної території.

Передбачається, що директори із цифрової трансформації в регіонах будуть займати посаду рівня заступника голови ОДА, в міністерствах – заступника міністра.

Раніше повідомлялося, що Кабмін оголосив про запуск першого етапу Держави в смартфоні.

На знімку: Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров

Фото: facebook.com/fedorov

За джерелом:

https://ua.korrespondent.net/ukraine/4175521-tekhnichnyi-dyrektor-krainy-v-ukraini-ziavytsia-nova-posada

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *