Сьогодні у Києві відбулося урочисте засідання з нагоди 100-річчя ТЧХУ в сесійній залі КМДА

17 квітня у Києві відбулося урочисте засідання з нагоди 100-річчя ТЧХУ в сесійній залі КМДА, незважаючи на повідомлення про псевдо-мінування.

 

На свято приїхали у Київ делегації з усіх областей України, а також з-за кордону. Перше, що вони побачили вранці, це наметове містечко, де волонтери ЗШР НК ТЧХУ запланували майстер-класи з першої допомоги.

 

 

Вже давно Тарас Логгінов, командир ЗШР НК ТЧХУ, приглянув біля будівлі КМДА гарне місце для цього містечка і прийшов особисто, щоб надихнути загін на ударну роботу.

 

 

І робота у волонтерів ЗШР закипіла: хто розбивав намети, хто встановлював стенди, хто вивішував афіші. Всім вистарчало у цей день обов”язків, без яких проведення майстер – класів з першої допомоги просто неможливе.

 

 

У цей день всі червонохрестівці мали піднесений настрій, раділи погожому ранку, жартували, чекали на перших відвідувачів. Відбулися несподівані знайомства між делегатами з областей і корінними киянами із ЗШР НК ТЧХУ. Їм було про що поговорити. І про поточну роботу, і про те, що у стінах КМДА відбувалося в 1914 р. Хто не знає про той час, нехай відшукає рубрику нашого сайту «ТЧХУ – поза політикою, але – у вирі подій», яку ми постійно вели, повідомляючи про хроніку подій під час Революції Гідності.

 

 

І ось стрілки годинника наближаються до полудня.  Через дві години призначено час початку урочистого засідання. Зійшлися делегати, гості, актив. Прибуло керівництво ТЧХУ. Треба починати. Але ж ні, анонім пустив поголоску, що Колонний зал КМДА – заміновано.

 

 

Приїхали сапери з ДСНС. Приступили до перевірки. Далі фойє ніхто не смів наблизитися до сесійної зали, де працювали сапери. Одначе ніхто не розгубився, всі терпляче чекали результатів, бо розуміли: ті «злі язики», які торік розгорнули безпрецедентну наклепницьку кампанію проти ТЧХУ, вдалися до останньої спроби додати ложку дьогтю у бочку меду. Та у народі недаремно кажуть: «У брехні короткі ноги».

 

 

Як і сподівалися, перевірка закінчилася безрезультатно. Свято можна розпочинати.

 

 

Делегати займають у залі свої місця. Так як була вимушена пауза, то люди перезнайомилися і постаралися у залі бути якомога ближче одне до одного. Ніхто не виказував жодних ознак страху, бо всі розуміли, що ТЧХУ опинився на вістрі подій, які хоч і болісні, але їх вповні можна здолати.

 

 

За час вимушеного очікування здружилися члени делегацій Львівської і Чернівецької обласних організацій ТЧХУ.Кожен був радий побачити щиру дружбу своїх керівників, котрі щойно повернулися із засідання президії НК ТЧХУ, – Валентина Мойсеєнка зі Львова і Мирослави Островецької з Чернівців.

 

 

Обидві делегації розмістилися у залі в одному ряду. Ось перед нами представники Львівської ОО ТЧХУ, а саме: (зліва – направо) Марія Горошко, голова МО ТЧХУ м. Червонограда, Ніна Добренька, директор МСЦ ЛОО ТЧХУ, Валентин Мойсеєнко, голова Львівської ОО ТЧХУ, Леся Поліха, голова Сокальської РО ТЧХУ.

 

 

А це делегація Чернівецької ОО ТЧХУ (зліва – направо): Марина Глігор, голова Новоселицької РО ТЧХУ, Ольга Майстрюк, голова Вижницької РО ТЧХУ, Ніна Руснак, голова Сокирянської РО ТЧХУ, Дарія Баб’юк, голова Кіцманської РО ТЧХУ, Мирослава Островецька, голова Чернівецької ОО ТЧХУ.

 

 

Йдучи за європейськими традиціями, трибуни для доповіді на сцені не було встановлено. Всі вітальні слова були короткими, вагомими, і висловленими від щирого серця. Зал завмер, коли виступав з вітальним словом Іван Усіченко, президент Товариства Червоного Хреста України.

Зал завмер, коли виступав з вітальним словом Іван Усіченко, президент Товариства Червоного Хреста України. За словами президента Товариства Івана Усіченка, ТЧХ України є найпотужнішою в країні гуманітарною організацією.

Усіченко зазначив, що одним із важливих пріоритетів Товариства Червоного Хреста України є сприяння державі у наданні всебічної допомоги та підтримки найбільш незахищених верств населення, і саме на це спрямовані програми та численні благодійні проекти організації.

У кількох словах неможливо переповісти зміст його палкого привітання. Адже це така велика подія – 100-річчя Товариства! Ми відсилаємо цікавих, до його інтерв’ю, опублікованого сьогодні  у газеті «Голос України». (Див. – http://lviv-redcross.at.ua/blog/2018-04-17-13032).

 

 

До урочистостей  долучились  віце-президент Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця Керем Кінік, регіональний директор Європейського офісу Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця Саймон Міссірі, голова Представництва Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця в Україні Горхмаз Гусейнов із колегами,  Доктор Мауро Аррігоні, член Асамблеї Міжнародного Комітету Червоного Хреста, Алан Ешліманн, голова делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні та інші.

 

 

З нагоди сторіччя організації Нацбанк презентував пам’ятну монету номіналом 5 гривень з логотипом Товариства Червоного Хреста України. Монету презентували художники-розробники під час урочистостей. (Докладніше про неї див. – http://lviv-redcross.at.ua/blog/2018-02-23-12508).

 

 

“Укрпошта” випустила художній конверт із зображенням логотипу Товариства та ілюстрацію з одним із епізодів його діяльності тиражем 80 тисяч примірників. Сам конверт представники “Укрпошти” презентували в ході урочистостей.

 

 

Керівництво  НК ТЧХУ вручило активістам квіти і Почесні Грамоти з нагоди ювілею. Серед них і Марія Горошко, голова МО ТЧХУ м. Червонограда, некоронованої столиці Львівсько-Волинського вугільного басейну.

 

 

Про урочисте засідання з нагоди 100-річчя ТЧХУ можна ще довго розповідати. Кожна делегація, яка була присутня із областей, винесе з нього, без сумніву, своє окреме позитивне враження.

На святкуванні був присутній депутат Верховної Ради України Олександр Дроздик, який вручив Президенту Товариства Грамоту Верховної Ради.

На ювілейне засідання були запрошені представники партнерських національних товариств Червоного Хреста і Червоного Пiвмiсяця з Австрії, Фінляндії, Туреччини, Чехiї, Нiмеччини, Люксембургу, Францiї, Сполучених Штатiв Америки, Швейцарiї, посольств, міжнародних і благодійних організацій, органів державної влади, які протягом тривалого часу співпрацюють із Товариством Червоного Хреста України.

 

 

Хочемо сподіватися, що учасники ювілейного засідання, мабуть, одноголосно схвалять виступи на сцені талановитих молодих артистів з театральних колективів Києва, котрі подарували всім чудовий настрій і відчуття великого свята.

 

 

Можна не сумніватися, що перший день нового історичного відліку у житті ТЧХУ,  кожен з нас зустріне у засіві добрих справ і щедрого ужинку діл милосердя! Так було, так є, і так буде, сподіваюся, на наступних 100 років!

Зі святом вас, дорогі червонохрестівці!

Фото – автора

Ольга Підіпригора,

волонтер Товариства Червоного Хреста України

 

.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *