Сьогодні світова спільнота відзначає Міжнародний день сільських жінок

Уперше Міжнародний день сільських жінок відзначався 15 жовтня 2008 року.

В резолюції Генеральної Асамблеї від 18 грудня 2007 року, яка офіційно проголосила цей день, визнається «надзвичайно важлива роль сільських жінок, зокрема й жінок, представниць корінних народів, та їхнього внеску в розвиток сільського господарства і сільських районів, підвищення продовольчої безпеки і викоріненню злиднів у сільських районах».

На сьогодні понад чверть всього населення планети становлять сільські жінки. Основним джерелом їхнього існування є природні ресурси та сільське господарство.

В країнах що розвиваються, сільські жінки становлять приблизно 43% сільськогосподарської робочої сили, і на них покладена основна відповідальність за забезпечення продовольчої безпеки, так як вони виробляють і переробляють більшу частину продовольства.

З урахуванням того, що 76 відсотків найбідніших мешканців планети живуть у сільській місцевості, забезпечення доступу сільських жінок до виробничих сільськогосподарських ресурсів сприяє скороченню масштабів голоду і злиднів у світі, і надає вирішального значення ролі сільських жінок в успішній реалізації нового питання денного в царині сталого розвитку до 2030 року.

ООН зазначає, що сільські жінки можуть стати потужним каталізатором глобального прогресу за умови подолання певних перешкод і проблем, адже багато з них не мають доступу до землі, ринків, фінансових засобів, системи соціального забезпечення і послуг. Чимало з них зіштовхуються з серйозними загрозами у сфері безпеки, зазнають відвертої дискримінації.

Сьогодні, 15 жовтня, відбулись урочистості з нагоди Міжнародного дня сільських жінок і на Львівщині.

 

 

Голова  Львівської ОДА Олег Синютка відзначив грамотами облдержадміністрації власниць фермерських господарств та  кооперативів.

 

 

“Від кожного з нас залежить розвиток нашої держави. Цей день має нагадати, наскільки люди зобов’язані сільським жінкам і наскільки цінною є їх праця, що часто залишається непоміченою. Ви успішні жінки і нехай ваша робота приносить дохід і задоволення”, – зазначив Олег Синютка.

 

 

Нагадаємо, що Міжнародний день сільських жінок на Львівщині відзначають вже втретє.

 

 

Довідково:

Червоний Хрест робить свій внесок у розвиток фермерських господарств, в яких працює левова частка сільських жінок. Для цього Федерацією Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця розроблено спеціальну програму «Допомога домогосподарствам». На даний час вона розгорнута і впроваджується  у життя Донецькою, Луганською, Полтавською та ін. обласними організаціями ТЧХУ. У подальшому, можливо, вона охоплюватиме ширшу зону свого впливу на створення самодостатніх фермерських господарств в наших селах.

Фото – прес-служби ЛОДА та Укрінформ

За джерелами:

https://loda.gov.ua/news?id=40238

https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2557368-15-zovtna-pamatni-dati.html

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *